eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ekonomi Gazetecileri, Ordu’ya Hayran Kaldı‏

Ekonomi Gazetecileri, Ordu’ya Hayran Kaldı‏
19 Nisan 2015 - 9:28

 

IMG_7137

Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun, Ordu’nun bir turizm kenti olması yönünde başlattığı tanıtım faaliyetleri kapsamında yaptığı davet üzerine Ordu’da düzenlenen “Ekonomi Gazetecileri Karadeniz Zirvesi” bugün başladı.

Karadeniz Bölgesinde ilk defa Ordu’da gerçekleştirilen “Ekonomi Gazetecileri Kardaeniz Zirvesi”ne, merkezi İstanbul’da bulunan Ekonomi Gazetecileri Derneği Genel Başkanı Celal TOPRAK, yönetim kurulu üyeleri, ulusal gazetelerin ekonomi yazarları, ekonomi uzmanları ve ulusal televizyonların ekonomi editörleri katıldı.

“Ekonomi Gazetecileri Karadeniz Zirvesi”nin ilk günü, Boztepe’deki tesislerde düzenlenen kahvaltı programı ile başladı. “Ekonomi Gazetecileri Karadeniz Zirvesi”ne katılan gazetecilerle kahvaltı programında bir araya gelen Vali İrfan Balkanlıoğlu, Türkiye’nin önde gelen ekonomi gazetecilerini Ordu’da ağırlamaktan, misafir etmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

“Bu etkinlik, bizim Ordu’yu tanıtma projemizin bir parçasıdır” diyen Vali Balkanlıoğlu, “Ulusal gazetelerin ekonomi yazarları, ekonomi uzmanları ve ulusal televizyonların ekonomi editörlerini ilimizde ağırlıyoruz. Türkiye’de, Karadeniz Bölgesi yeni yeni turizm destinasyonuna girdi. Vatandaşlarımız da iç turizm anlamında Karadeniz gezisi yapıyorlar. Ama onların aklına ilk gelen Ordu değil malesef. Ordu, Karadeniz’deki bütün güzelliklerin özetidir. Ordu’da her şey var. Ama yeterince tanınırlılığı olmadığı için insanlar Karadeniz’i gezmeye gitmek istiyorum dediğinde ilk etapta hemen Ordu aklına gelmiyor. Biz işte bunu sağlamaya çalışıyoruz. Ordu’nun güzelliklerini gazetecilerin gözüyle görüp, çalıştıkları basın-yayın organlarında işledikleri zaman Türkiye’de bir Ordu’yu görme merakı uyansın. Turizm gelişsin, halkımızın gelirleri artsın, rahat geçinsinler, göç önlensin. Bu etkinlik Ordu’nun tanıtımına katkı sağlayacaktır. Bugün burada 50’ye yakın gazeteci arkadaşlar var. Ordu’nun mümkün mertebe bu 2 günlük süre içinde Ordu’nun gezmeye, görmeye değer en önemli noktalarını kendilerine göstermeye çalışacağız. Aslında 2 günlük zaman yetersiz. Ordu’yu tam anlamıyla kavramak için en 1 aylık zaman gerekir. Ordu’yu tanıtmaya yönelik bu tür çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-