eskort samsun

ÜNYENETHABER

Çamaş Kaymakamlığından Örnek Proje‏

Çamaş Kaymakamlığından Örnek Proje‏
13 Haziran 2016 - 13:54

SU3B8975-min

Çamaş Kaymakamlığınca hazırlanan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca desteklenen “Temiz Evim Projesi” ile ilçede yardıma muhtaç, kendisine bakacak kimsesi bulunmayan, yalnız yaşayan ve günlük işlerini idame ettirebilecek durumda olmayan, yaşlı engelli ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların evlerinin temizliği, yemekleri, kişisel bakımları ve ilaç kullanımlarının takibi yapılıyor.

Çamaş ilçesinde 30 ailenin yararlandığı “Temiz Evim Projesi” hakkında bilgi veren Kaymakam Hasan Gökpınar, “Kaymakamlığımızca hazırlanan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca destelenen ve ilçemiz genelinde uyguladığımız ‘Temiz Evim Projemiz’ var. İlçede tespit ettiğimiz 65 yaş üstü yaşlı vatandaşlarımıza, engeli vatandaşlarımıza ve ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza temizlik hizmeti veriyoruz. Aynı zamanda bu vatandaşlarımızın yemeklerini yapıyoruz. İlaçlarını kontrol ediyoruz. İlaçlarını dozunda ve düzenli olarak almalarını sağlıyoruz. Ödemeleri gereken faturalarının takibini yapıyoruz. Tüm bu hizmetleri hazırladığımız proje kapsamında vatandaşlarımıza ücretsiz olarak sunuyoruz. Projenin finansmanını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünden sağladık. Yöremiz halkının çoğu gurbetçi. Çocukları diğer illerde çalışmak durumunda olan insanlar. Gurbette yaşayan vatandaşlarımızın anne babaları burada yapayalnız kalmış durumdalar. Proje kapsamında çalışan personellerimiz, burada yapayalnız durumda tek başına yaşayan vatandaşlarımıza aynı zamanda dostluk, arkadaşlık yapıyorlar. Onlarla birlikte sohbet ediyorlar, birlikte çay içiyorlar, yemek yiyorlar. Onlara aile sıcaklığını yaşatıyorlar. Bu mübarek Ramazan ayında amacına ulaşan, sosyal devlet ilkesini yansıtan bir proje olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Temiz Evim Projesi” uygulanan aileler de projeden çok memnun ve mutlu olduklarını dile getirerek, “Allah razı olsun kaymakamımızdan, devletimizden. Bizler yaşı insanlarız, artık işlerimizi kendi başımıza yapamayacak duruma geldik. Bu proje sayesinde evlerimiz temizlik gördü. Yemeklerimiz yapılıyor. Hastalarımızın ilaçları düzenli olarak veriliyor. Projede görevli personeller bizim evladımız gibi. Onlar bakıyor bize. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştular.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-