Ünye’de Futbolun Parlayan Yüzü Çınarlık Spor…
Ünye Çınarlık Spor ligde karşılaştığı 2. müsabakasında da rakibi Perşembe ekiplerinden İstanbulboğazı Sporu 8-0’lık farklı bir skorla mağlup etti.
Bu yıl yeni kurulan Çınarlık Spor Kulübü, 2. maçında Ünye Çınarlık Spor-İstanbulboğazı Spor karşılaşmasını Ünye Cevizdere Sentetik Sahada 8–0 kazanarak şampiyonluk yolunda önemli bir engeli daha aşmış oldu.
Musa Kaymak başkanlığında ve Metin Bayram antrenörlüğünde sezona fırtına gibi başlayan Çınarlık Spor müsabakanın ilk devresinde kaptan Erdal, Tayfun ve golcüsü pele lakaplı Emre ile ilk 45 dakika sonunda skoru 5-0’a taşıdı. İkinci devre kontrollü bir futbol sergileyen Çınarlık Spor, ikinci devre kalesinde pozisyon vermeden müsabakayı tamamladı. Çınarlık Spor Teknik Direktörü METİN BAYRAM karşılaşmanın 2.devresinde altyapıdan A takıma dahil ettiği Onur Cındık’ı oyuna aldı ve Onur ‘da hocasını mahcup etmeyerek iyi futbolunu güzel bir golle süsledi.
Tecrübeli çalıştırıcı Metin BAYRAM,
”Gülyalı Belediye Spor ve İstanbulboğazı Spor karşısında genel anlamda üst düzey bir futbol ortaya koyduk fakat biraz kondisyon eksiğimiz var ve bu eksikleri tamamladığımızda çok daha iyi olacağız. Alt yapıya çok önem veriyoruz. Bu yüzden her maç onların motivasyonu için son 15-20 dakika oyuna atıyorum. Çünkü bu takımın gerçek sahipleri onlar. Biz hocalar ve yönetim olarak gelip geçiciyiz.” şeklinde açıklamalarda bulunurken, terlerinin son damlasına kadar akıtan bütün futbolcularına teşekkürlerini iletti.
Çınarlık Spor Başkanı Musa KAYMAK yaptığı açıklamalarda,
”Kulübümüz her geçen gün büyüyen bir çınar olma yolunda ilerlemektedir. Üst üste alınan farklı galibiyetlerle harcamış olduğumuz emeğin meyvelerini almak bizi çok gururlandırıyor. Daha yeni kurulmuş bir mahalle takımı olmamıza rağmen yıllardır bu liglerde mücadele veren ilçe ve belediye takımlarına karşı onurlu ve şerefli mücadelemiz takdire şayandır. Bu yolda ilerlerken altyapıdan gençlerimizi yetiştirerek Ünye’de tükenmekte olan futbolun parlayan yüzü olacağız. Bizleri bu yolda yalnız bırakmayan yönetim kurulu üyelerimize, dışarıdan destek veren değerli iş adamlarımıza, Ünye Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar’a, Çaybaşı Belediye Başkanımız İsmet Yanık’a, bizleri makamında onurlandıran Ünye Başsavcımız Mehmet Ayaz’a, çınarlık mahallesi halkına ve tüm Ünyelilere teşekkür ederim.” dedi.