eskort samsun

ÜNYENETHABER

ORMEK Hizmet Binası Açıldı

ORMEK Hizmet Binası Açıldı
14 Nisan 2015 - 18:19

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Hizmet Binası düzenlenen törenle açıldı.

IMG_6378

Altınordu  ilçesi  Şarkiye Mahallesi Fatma  Hatun Sokak’ta gerçekleştirilen törene Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekili İhsan Şener, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, İl Emniyet  Müdürü Caner Tayfur, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ilçe belediye  başkanları, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Halk  Oyunları ekibinin gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaklaşık 500 farklı branşta açılacak olan ücretsiz kurslarla sanat ve meslek eğitimleri konusunda öncülük ederek, müzik ve sanatsal hobilerin oluşturulması, yeteneklerin ortaya çıkarılması ve iş istihdamına önemli bir referans olunması ve katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyleyerek, 19 usta öğretici ile 786 kursiyerin bulunduğunu ifade etti ve hayırlı olması dileğinde bulundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Hizmet Binası’nın açılış töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Belediyemizin açmış olduğu bu meslek ve sanat kursları son derece önemli. Milli Eğitim ve İşkur ile işbirliği halinde yapılan bu kursları imkan sağlaması bizlerin de elini güçlendirmiş oluyor. Özellikle ev hanımlarımız ellerinden birçok iş gelebileceği halde çok güzel yetenekleri bulunduğu halde, birçok yeteneğinin farkında olmadan hayatlarını devam ettiriyorlar. Hanımlarımızın bu yeteneklerinin ortaya çıkması zaman içerisinde kendilerine kazanç sağlayacak, aile bütçesine katkıda bulunacak bir imkan.  Bunlardan faydalanmak konusunda birçok kurs var. Yeter ki talep olsun” diye konuştu.

Açılan kursların çok fayda sağlayacağını ve  iş bulma şansının daha da artacağına vurgu yapan Vali Balkanlıoğlu,”Kişiler bu kurslar sayesinde  meslek  anlamında kişisel becerisi sorulduğunda kendisinin özgeçmişine yazacak bir materyali olacak. İnsanlara hizmet etmek, onlara faydalı olmak yapılabilecek en güzel iş. Artık toplumun her kesimine meslek ve sanat kursları yapan sosyal ve kültürel faaliyet arayışı içinde olan her konuda bizzat üstlenen başkanımıza da bu duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş da buraya kadar gelerek  bizleri onurlandırdılar, teşrif ettiler. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş ise yaptığı konuşmada, ”Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının açılışı dolayısıyla bir aradayız. Bu fırsattan istifade edebilecek bütün hemşerilerimize de hem becerilerini geliştirme bakımından hem beceri ve bilgileri öğrenme bakımından bu kursların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ümit ediyorum Ordu’nun zeki insanları, becerikli hanımlarımız, kızlarımız gençlerimiz Orduda belediyemizin hazırlamış olduğu kurslarda yeterince istifade ederek bilgi ve becerilerini ortaya koyar. Ordu’nun eğitim alanında önemli bir noktaya geldiğini öğrendim iftihar ediyorum. Türkiye’nin her yerinde böyle. Eğitim sadece okullarda verilen bir şey değildir. Bizim hayatın her safhası okuldur. Ne olursak olalım, kim olursak olalım hayattan alacağımız dersler, öğreneceğimiz şeyler var. Vatandaşımızın bilgisini artıracak kursların açılacağını duymaktan  büyük memnuniyet duyarım” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Hizmet Binası açılış kurdelesi Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekili İhsan Şener, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve diğer protokol üyeleri tarafından kesildi.

Daha sonra, Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekili İhsan Şener, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve protokol üyeleri Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Hizmet Binasını gezerek, kursiyerlerle sohbet etti ve bilgi aldı.

Üniversiteler ve Halk Eğitim Merkezleri’nden gelen uzmanlar tarafından verilecek eğitimlerin sonunda kurslara katılan vatandaşlar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip olacak.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-