eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Ordu Başarıya Yüzüyor”

“Ordu Başarıya Yüzüyor”
16 Nisan 2015 - 16:19

DSC_8031

“Ordu Başarıya Yüzüyor” Projesi Protokol İmza Töreni Yapıldı

Gençleri spora teşvik etmek, bilinçli yüzmeyi öğretmek ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ve Altınordu ilçesindeki ilkokulların 4. sınıflarında hayata geçirilen “Ordu Başarıya Yüzüyor projesi”  imza protokol töreni yapıldı.

Valilik makamında gerçekleştirilen imza töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Boğulma vakaları Ordu’da küçümsenemeyecek rakamlarda. Her sene 3-5 kişi boğularak aramızdan ayrılıyor. Ordulunun yüzme bilmediğini gördük ve olimpik yüzme havuzumuzdan yararlanarak burada çocuklarımıza yüzme öğretmek amacıyla ‘Ordu Başarıya Yüzüyor’ projesini yaptık. Çocukların rehabilite edilmesi, çocukların sporla eğitilmesi lazım. Spor, gençlerimizin enerjilerinin faydalı işlerde kullanmalarını, toplum ve eğitim hayatında da uyumlu olmasını sağlıyor” diye konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, ”Proje kapsamında, uzmanlar nezdinde  ilkokul 4. sınıfta okuyan öğrencilerimize yüzme öğreteceğiz. İlk etapta 738 öğrenciye yüzme dersi verilecek. Ordulu gençler okullarından yüzmeyi öğrenerek mezun olacak. ‘Ordu Başarıya Yüzüyor’ projesi ile yüzme becerisi olan gençleri de bulmuş olacağız. Ordu’dan uluslararası yüzücüler de çıkmış olacak” dedi.

“Ordu Başarıya Yüzüyor” projesinde başlangıç olarak Altınfındık İlkokulu, Durugöl İlkokulu ve Güzelordu Meliha-Lütfü Türkmen İlkokulu olmak  üzere 3 okul belirlendi. Projenin  süresi ise 3 yıl.

2015-2016 eğitim öğretim yılında ilkokul 4. sınıf öğrencileri olmak üzere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün hazırlayacağı program dâhilinde 650 öğrenci, 2017-2018 eğitim öğretim yılında İlkokul 4. sınıf öğrencileri olmak üzere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün hazırlayacağı program dâhilinde 350 öğrenciye yüzme öğretilecek.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-