eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ünye Kent Konseyi’nden İskele Uyarısı

Ünye Kent Konseyi’nden İskele Uyarısı
21 Mart 2019 - 11:47

Ünye Kent Konseyi Başkanı Adnan Sobi uzun süredir bakımsız ve harap halde bulunan başta Ünye iskelesi olmak üzere şehirde bulunan kent mobilyalarına dikkat çekti.

Ünye iskelemiz sadece kentimizin değil ilimizin tanıtım noktalarından biridir. Gerekli onarım ve bakımının yapılması gerektiğini söyledi.

Ünye Kent Konseyi Başkanı Adnan Sobi açıklamasına şöyle devam etti;

“İskelemizin korkulukları, kent mobilyaları, zemini, aydınlatma direkleri, giriş tak-ı acilen iyileştirilmelidir. Ünye iskelemiz sadece kentimizin değil, ilimizin vitrin ve tanıtım noktalarının başında geliyor. Dolayısıyla yapılacak olan çalışma özellikle turizmsel ve vitrinsel olmalıdır. Karadeniz’imizin Kalbine giden yol olarak deklare edilmelidir. Kalbi simgelemek ve görselle desteklemek amacı ile giriş tak-ı KALP şeklinde tasarlanmalı, iskelemizin son noktasına da KALP şeklinde tak yapılarak sonlandırılmalıdır. Aynı zamanda toplamda giriş tak-ı ve son tak arasında beş adet KALP tak-ı ile toplamda 7 KALP TAK-I yapılarak dünyanın 7 harikası resmedilmiş olacaktır. İskelemiz ise yeni bir destinasyon haline gelip Karadeniz’in Kalbine Giden Yol olarak çekim gücü oluşturacaktır.

Bu arada aydınlatma direkleri korkuluk ile birleştirilerek iskelemizin kullanım sahası da genişlemiş olacaktır. Kent mobilyaları kentimizin tarihi ve turistik kimliğine uygun şekilde olmalı ve halkımızın kullanımına acilen sunulmalıdır.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-