eskort samsun

ÜNYENETHABER

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANINDAN ZİYARET

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANINDAN ZİYARET
23 Mart 2019 - 12:52

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “MEMUR-SEN MİLLİ BERABERLİĞİMİZE BÜYÜK DESTEK VERİYOR”

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, Ordu Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Başkan Engin Tekintaş ile bir araya geldi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’ya gelen Ali Yalçın, gerçekleştirdiği gezi programı kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Başkan Tekintaş’ın konuğu oldu. Gerçekleşen ziyarette Genel Başkan Yalçın’a, Memur-Sen Ordu İl Başkanı İsmail Çelenk ve konfederasyona bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri de eşlik etti.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “SENDİKALAR TÜRKİYE’NİN İSTİKRARINA VE İSTİKBALİNE BÜYÜK KATKI SUNUYOR”

Başkan Engin Tekintaş ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Ülkemizde örgütlenmiş en büyük memur sendikası temsilcileri ile birlikte olmak son derece güzel. Büyükşehir Belediyesi olarak birlikte yürüttüğümüz hizmetlerde emeği ve gayreti olan tüm kardeşlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yürütülen tüm çalışmalarda ülkemizin geleceği, milli beraberliği için gösterilen gayrette en büyük emeği olan sendikalarımızdan birisi Memur-Sen’dir. Bu çerçeve içerisinde ilimizde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi sürecinde de Türkiye’nin istikrarına, istikbaline en büyük katkıyı sunacak çalışmayı sürdüren kardeşlerimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bugüne kadar verdiğimiz tüm hizmetlerde sendikal yapıda olan kardeşlerimiz mutlaka oldular. Bundan da biz mutluluk duyuyoruz. 1 Nisan’dan sonrada elde edilecek başarı sonrasında yeni yönetimle birlikte bu çalışmaları sürdürmeye, bu gayreti ortaya koymaya, birlikteliğimizi millet huzurunda yeniden tescil etmeye devam etmemiz gerektiğini de bir kez daha vurgulamak istiyorum. İlimiz bu değişim ve gelişim içerisinde hem ekonomik olarak hem de sosyal ve kültürel olarak birçok alanda mesafe kat ediyor” diye konuştu.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise kendilerini kabul ettiği için Başkan Engin Tekintaş’a teşekkür etti.

YALÇIN, “3600 EK GÖSTERGE KONUSUNU TAKİP EDİYORUZ”

Gerçekleştirecekleri teşkilat buluşması için Ordu’da olduklarını söyleyen Ali Yalçın 3600 ek gösterge konusunda kamu görevlilerinin beklenti içinde olduklarını belirterek, 3600 ek göstergenin gündeme getirdikleri bir konu olduğunu söyledi. Yalçın, konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri öncesi dört meslek grubu üzerinden ve yönetici kadro üzerinden kamuoyu ile buluşturduğu bir teklif olduğunu ve bundan da son derece memnun kaldıklarını da dile getirerek, Cumhurbaşkanı’mızın bu konudaki gösterdiği hassasiyet kamu görevlilerinin umudunu artırmıştır. Seçim öncesi olması en büyük arzumuz. Seçim öncesi mi seçim sonrası mı konusunda yapılan tartışmalar kadar kapsam tartışmaları da beraberinde yürümesi gerekiyor. Yoksa sadece belli meslek grupları üzerinden yapılacak şey kamudaki beklentiyi karşılamaz. Ek gösterge sistematiği içerisindeki arızaları da onarmaz. O yüzden konunun kapsamlı ele alınmasına ihtiyaç var. Memur-Sen olarak konuyu özenle takip ediyoruz” ifadesini kullandı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ziyaret anısına Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a bir plaket taktim etti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-