eskort samsun

ÜNYENETHABER

Can ve Çiloğlu Hukuk Bürosu Hizmete Girdi

Can ve Çiloğlu Hukuk Bürosu Hizmete Girdi
23 Mart 2019 - 14:39

İşadamı Yılmaz Çiloğlu’nun oğlu Av. Sinan Çiloğlu ile İşadamı Nedim Can’ın oğlu Av. Mehmet Alper Can birlikte hukuk bürosu açtı.

Can ve Çiloğlu Hukuk Bürosu’nun açılışına katılan Ünye’nin belediye başkan adayları, birliktelik örneği sergiledi.

Kaledere Mahallesi Sağlık Ocağı Sokak’ta yapılan açılışa Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emin Bilgili , Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ile Ak Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, İyi Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Berkay Torunoğlu, Saadet Partisi Ünye Belediye Başkan Adayı Av. Veysel İlhan, Büyük Birlik Partisi Ünye Belediye Başkan Adayı Yunus Zor katıldı.

Açılışta konuşan Avukatlar Sinan Çiloğlu ve Mehmet Alper Can katılanlara teşekkür ederek sözlerinde şunları kaydetti;

Av. Mehmet Alper Can: “Biz bugün anladık ki memleketimize dönerek Ünye’ye bir şeyler katmak anlamında çok doğru karar vermişiz. Mesleğimize başlarken bizlere bu mesleğin onuru ve etiği hakkında yemin ettirdiler. Bu yemini bir kez daha sizler huzurunda ederek biz genç avukatların gayesi her zaman hukukun üstünlüğü ilkesi ışığında adalet için savaşmak olacaktır. Ben bugüne kadar desteklerini esirgemeyen aileme ve büyüklerime teşekkür ediyorum. Bugün bizi burada yalnız bırakmadığınız için sizlere de teşekkürlerimi iletiyorum.”diye konuştu.

Av. Sinan Çiloğlu: “Hukuk bürosunun kuruluşundaki amacımız ettiğimiz yemin gibi hukuka, ahlaka, mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranmaktır. Bu yolda Allah’ın izniyle hiç şaşmadan dosdoğru bir biçimde yürüyeceğimize tekrardan söz veriyoruz. Meslektaşım Alper İstanbul’da ben ise İzmir’de avukatlık stajına başladık ve eğer bu işi yapıp, avukatlık bürosu açacaksak Ünye’de hizmet edelim kararını aldık. Bu güzel manzara ile ne kadar doğru bir karar aldığımızı sizler bize göstermiş oldunuz. Bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teker teker teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Aileler adına konuşan Av.Mehmet Alper Can’ın babası Nedim Can: “Ebebeynlerin çocukları üzerinde çeşitli muratları olur ve bizler bugün o muratlardan birini yaşıyoruz. Bugün bu mutluluğumuzu bizimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Tam 27 yıl önce bende Ünye’de meslek hayatıma adım attım. Ben yaşadığımız şehirlere borçlu olduğumuza inananlardan biriyim. Meslek hayatıma başlarken de Ünye’ye hem mesleki anlamda hem de sosyal anlamda bu şehre borcumu ödemek için adım atmıştım. Allah ömür verdiği sürece de devam edeceğim. Bugün burada da aynı benim 27 sene önce attığım adımı evlatlarım da sizlerin huzurunda atıyor. Biz onlardan razıyız Allah da onlardan razı olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ise “Sinan ve Alper kardeşlerimize bundan sonraki meslek hayatlarında başarılar diliyorum. Bugün Sinan ve Alper kardeşimiz birçok kişinin cesaret edemediği bir şey yaptılar. Ünye’de memleketlerinde hukuk bürosu açtılar. Başka kaygılar da taşıyabilirler ve iş yapabilir miyiz, ne kadar kazanırız kaygılarını da taşıyabilirlerdi. Ama şunu belirtmek istiyorum Ünye hukuk mücadelesinde her zaman ön açmış, çok değerli hukukçular yetiştirmiş, çok önemli değerler yetiştirmiş bir şehir olarak Sinan ve Alper kardeşimizin buradaki varlığıyla da güç kazanacak ve Ünye’nin hukuku hem bölgemizde hem de ülkemizde hatta Dünya’da çok daha iyi savunulacak” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından hukuk bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

İlk Danışma Ücreti Meslektaşları Maral’dan Geldi

Hukuk bürosunun açılında meslektaşları da Çiloğlu ve Can’ı yalnız bırakmadı. İstanbul’da iş hayatını sürdüren Avukat Koray Maral genç meslektaşlarına hukuk bürosunun hayırlı olmasını dilerken, “biz avukatlarda bir terim vardır. Danışma ücreti. Her ne kadar eşimiz dostumuz ve memleketimizde bu durum es geçilse de ben genç kardeşlerime danışma hakkım ileriye yönelik saklı kalmak kaydıyla danışma ücreti takdim etmek istiyorum” dedi.

Genç avukatlar da aldıkları ilk danışmanlık ücretini Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Proje okuluna bağışladılar.

 

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-