eskort samsun

ÜNYENETHABER

ORDU’NUN TEK PARTİYE TAHAMMÜLÜ KALMADI

ORDU’NUN TEK PARTİYE TAHAMMÜLÜ KALMADI
23 Mart 2019 - 15:09

Aybastı’da İdris Naim Şahin’e coşkulu karşılama

ORDU’NUN TEK PARTİYE TAHAMMÜLÜ KALMADI

SP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı İdris Naim Şahin, “Tek partiden nasıl bir sonuç alındığını yakın bir tarihte gördük. Güç zehirlenmesi yaşandı. Türkiye’nin bu tek siyasi yapının iç kavgalarına tahammülü olmadığı gibi, kendilerine emanet edilen görevin ihmali karşısında Ordu’nun da buna tahammülü kalmadı” dedi.

Saadet Partisi (SP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, seçim çalışmalarını Aybastı ilçesinde sürdürdü. İlçe meydanında vatandaşlarla bir araya gelen Şahin’e Aybastılılar büyük ilgi gösterdi.

Burada vatandaşlara hitap eden Şahin, yerel seçimlere bir hafta kaldığına dikkat çekerek, “Bir hafta sonra ülkemiz genelinde bir yerel yönetim seçimini hep beraber idrak edeceğiz. Bu seçim Kars’tan İzmir’e kadar, Hakkari’den Edirne’ye kadar ülkemizin her yerinde yapılacaktır. İnşallah huzur içerisinde, güvenlik içerisinde, mutluluk içerisinde adeta Perşembe Yaylası’nda festival yapar gibi bir güzellik ve kardeşlik içerisinde yapılmalıdır. Biz onu arzu ediyoruz ve onun için çaba gösteriyoruz. Bizim seçimden anladığımız sadece kendimizi anlatmaktan başka bir şey değildir. Birilerine sataşmak bizim ahlakımız değildir. Bize sataşmalar olur, olabilir. Meyveli ağaca birileri ya çubuk atar ya da taş atar. Hiç önemli değil. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki, namazımızdan endişe edelim” diye konuştu.

TEK PARTİYLE GÜÇ ZEHİRLENMESİ YAŞANDI

Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Benim bu seçimde Ordu’muzda gördüğüm, güzel bir tablo var. Artık Türkiye’de olduğu gibi özellikle Ordu’da değerli hemşerilerimiz bir parti bağnazlığı içerisinde seçim yapmak yerine, hangi partinin adayı o işe layık ise insan seçmeye, yönetici seçmeye karar vermiş durumda. Gördüğüm kadarıyla halkımız Ordu’muzun 19 ilçesinde 6 siyasi partiden farklı belediye başkanını seçmeye karar vermiş. Bunun farkındayım ve bunu büyük bir memnuniyetle karşılıyorum. Zira tek partiden, herkesin aynı olduğu partiden nasıl bir sonuç alındığını yakın bir tarihte gördük. Güç zehirlenmesi yaşandı. Arzu etmezdik, bunu beklemezdik ama Ordu’muzda maalesef bu gerçekleşti. Güç zehirlenmesi o kadar ki, hem halka kopukluk, hem işlerde dağınıklık, yetmiyor bir de kendi içlerinde belden aşağı belden yukarı insafsızca kavgalar yapıldı. Türkiye’nin bu tek siyasi yapının iç kavgalarına tahammülü olmadığı gibi, kendilerine emanet edilen görevin ihmali karşısında Ordu’nun da buna tahammülü kalmadı. Her siyasi parti kendi görüşlerini ortaya koyuyor. Her siyasi partinin adayı da saygı değerdir. Ama bizim yapacağımız bana göre şudur; onların hangisi iyidir, hangisi uygundur. Parti rozetine bakmaksızın kişileri seçerek bu seçimde bir demokrasi bahçesini Ordu’muzda oluşturmalıyız. Halkımızın eğilimi de bu doğrultudadır. Galiba en doğrusu da budur.”

Biz hiçbir zaman atı arabanın arkasına koşmadık

Şahin, birçok siyasetçinin atı arabanın arkasına koştuğunu belirterek, “Ben bir Ordulu olarak diyorum ki, hepsi bizim kardeşimiz, hepsi Orduludur. Ordulunun bir birine karşı A partisi veya B partisi ayrımı olamaz. Bu kardeşiniz bugüne kadar bunu yapmadan siyasetini gerçekleştirdi. Biz hiçbir zaman atı arabanın arkasına koşmadık.  At arabanın önünde olmalı. Birçok siyasetçi atı arabanın arkasına koşuyor. Farkında değil. Her şeyi siyasete alet ediyor.  Hayır, siyaset işe alet edilmeli. Siyaset insanının ve ilçenin emrine verilmeli. Siyaset sadece bir araçtır. Siyasi partiler ne dindir, ne mezheptir, ne de ırktır. Hiçbir şey değildir. Sadece birer dernek gibi kuruluşlardan ibarettir. Doğuştan biz siyasi parti kimliğiyle doğmuyoruz. Türk ve Müslüman kimliğiyle doğuyoruz. Bizim için vazgeçilmez olan budur. Ordu’dur, Aybastı’dır, coğrafyamızdır, tarihimizdir, ekonomimizdir, üretimimizdir. Değerli olan bunlardır. Dolayısıyla buradan bakıldığında hangi ilçede hangi partinin adayı seçilirse seçilsin, kimi seçerseniz seçin, sizin seçeceğiniz ilçe belediye başkanı benim de başımın üstünde yeri olan değerli bir çalışma arkadaşımdır. biz 19 ilçemizden farklı siyasi partilerden oluşacak bu değerli belediye başkanlarımızla birlikte Ordu’muzda akılları birleştirerek, fikrileri birleştirerek, siyasetin farklı doğru görüşlerini birleştirerek, Ordu’muzda ortak akıl, ortak fikir ve ortak başarıyı inşallah daha yüksek çizgide gerçekleştireceğiz. Ben buna inanıyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-