eskort samsun

ÜNYENETHABER

SERBEST GÜREŞ TAKIMI TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

SERBEST GÜREŞ TAKIMI TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
25 Mart 2019 - 14:45

 

MİNDERİN PRENSLERİ

SERBEST GÜREŞ TAKIMI TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan ve bu yıl Ordu’da düzenlenen Türkiye Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası sona erdi. Şampiyonada Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Serbest Güreş Takımı Türkiye ikincisi oldu.

22-24 Mart tarihleri arasında Altınordu ilçesi Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya toplam 300 sporcu katıldı. Milli takıma seçilmek için çok önemli bir kriter olan Türkiye Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nın son gününde repesaj, 3/5 ve final müsabakaları gerçekleştirildi.

Şampiyonada müsabakalar sonrasında Ankara TEDAŞ 130 madalya ile takım halinde birinciliği alırken, Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü 124 madalya ile ikinciliği, İstanbul Büyükşehir Belediyespor da toplam 91 madalya ile üçüncülüğü elde etti.

Takım halinde Türkiye ikincisi olan Ordu Büyükşehir Belediyespor 71 kg’da Halit Ozmuş altın madalya, 51 kg’da Ahmet Yücel ve 80 kg’da Nihat Bektaş gümüş madalya, 51 kg’da Muhammed Karavuş, 92 kg’da Efe Kölebaş, 110 kg’da Adil Mısırcı, 71 kg’da Harun Söyler ve 71 kg’da Yasin Akıl ise bronz madalya kazandılar.

Şampiyonada ortaya koydukları performansla takım halinde ikinci olan Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Halit Ozmuş, Ahmet Yücel, Nihat Bektaş, Muhammet Karavuş, Efe Kölebaş, Adil Mısırcı, Harun Söyler, Yasin Akıl, Ahmet Karavuş ve Muhammet Gül milli takım aday kadrosuna çağırılan isimler oldu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-