eskort samsun

ÜNYENETHABER

Büyük Fatsa Mitingi’nde Şahin’e Sevgi Seli

Büyük Fatsa Mitingi’nde Şahin’e Sevgi Seli
25 Mart 2019 - 15:00

ÇÖZÜM SÜRECİ ŞİMDİ LAZIM

SP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı İdris Naim Şahin, “Ekonomik, sosyal, siyasal, psikolojik sıkıntıya girdiğimiz dönemde Türkiye’nin büyük çözüm sürecine ihtiyacı vardır. Bir takım sorunlara çözüm süreci üretirken, bu sorunlara da çözüm üretmek gerekir.  Çözüm süreci işte tam da şimdi lazım” dedi.

Saadet Partisi (SP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Büyük Fatsa Mitingi kapsamında Fatsalılarla bir araya geldi. Coşkulu kalabalık tarafından karşılanan Şahin’e vatandaşlar sloganlarla destek verdi. Fatsa halkı tarafından bağrına basılan Şahin, Türkiye’nin artan sorunları karşısında çözüm süreci başlatılması gerektiğini açıkladı. Şahin’in Büyük Fatsa Mitingi’nde yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle;

“BU MEYDANDA YANCILARA YER YOK”

Türkiye’de seçimin iki gündemi var. Bunlardan birincisi yükseklerdeki gündem, ikincisi ise halkın gündemidir. Biz bu iki gündemden birinin yanıltıcığına düşmeden, birinin tuzağına düşmeden halkın gündemi ile gerçek gündem ile bu seçim dönemini idrak etmeye çalışıyoruz. Ben de sizler gibi gerçek gündemden yana olan bir Ordulu kardeşinizim. Siyasetin sanal gündemi, yapay gündemine aldanmadan, kanmadan, kandırılmadan sizlerle birlikte bugün 30’uncu gündür. 23 Şubat’tan itibaren devam eden siyaset yolculuğumuz, hız kesmeden, ara vermeden sabah saat 09.00’dan gecenin saat 11.00’ine kadar her gün devam etti. Meydanlarda, sokaklarda, salonlarda, televizyonlarda, dükkânlarda her yerde halkımızla sizlerle buluşmaya ve konuşmaya devam ettik. Yeri geldi yüz yüze gelemedik, yeri geldi ellerimiz yetişmedi ama gönüllerimiz buluştu. Eller bir gönüller bir diyerek çıktığımız yolda elini bize uzatan, gönlünü bize açan Fatsa halkımıza, Ordu insanımıza milyonlarca teşekkür ederim. Birilerinin gündemi farklı olabilir. Birileri bu siyaset buluşmasında sizinle bizim diyalogumuzda yancılık yapmaya çalışabilir. Kahvehanede yancıların yakı var ama bu meydanda yancılara yer yok.

“SORUNLARI İFTİRAYLA ÇÖZMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Ordu’da gerçek gündem nedir? Her yerde gerçek bir gündem var. Patates ve soğan her yerde var. Daha doğrusu gündemi var, kendi yok. Millet kuyrukta patates ve soğan arıyor. Fatsa’da fındığın kışa doğru girerken açıklanan fiyatı var. Acaba eskiden ağustos ayında toplanan fındık şimdi iki ay sonra ekimin sonunda toplanıyor da, Fatsa’nın haberi mi yok da kasımda açıklanıyor. Gerçek gündem budur. Sanal gündemlerle şu parti veya bu parti, şu bölge veya bu bölge, şu mezhep veya bu mezhep diyerek bu milleti birbirinden ayırıp, birbirine vuruşturarak oyun oynamaya son mu? Gerçek gündem Fatsa’nın çevreyoludur. Çevreyolunun konuşulmasıdır. Fatsa çevreyoluna muhtaçtır. Artık bunun acilen projelendirilmesi ve gündeme alınmasının zamanı gelmiştir. Biz Fatsa’nın, Ordu’nun gerçek gündemiyle meşgulüz. Tarım her yerde olduğu gibi Fatsa’da da başta fındık olmak üzere sıkıntıya girmiştir. Ticaret sıkışmıştır. Esnaf kan ağlamaktadır. Bir berberin dükkânına daha önce 20 kişi traşa gelirken, randevuyla gelirken, şimdi berber bir müşteri geliyor mu diye kapının ağzından bakmaktadır. Böyle bir ekonomi kaldırılamaz. Kasap müşteri beklemektedir.  Bu ülke, bu şehir, bu Fatsa bizim. Başka bir yer yok. Biz burada huzur içerisinde, barış içerisinde, kalkınmamızı ve rahatımızı yaratmak durumundayız. Bizi bizden başkası da idare edecek değil. Kendi yönetimimizi Fatsa’dan, Türkiye’den güven içerisinde oluşturmamız lazım. Bunun başka yolu yok. Bu dünlerde böyleydi. Bugünlerde sıkıntı yaşıyorsak, sıkıntıyı sıkıntıyla, tartışmayla, sataşmayla, iftirayla çözmek mümkün değildir. Sorun varsa çözüm üretilmelidir. Ekonomik, sosyal, siyasal, psikolojik sıkıntıya girdiğimiz dönemde işte büyük Türkiye’nin büyük çözüm sürecine ihtiyaç vardır. Bir takım sorunlara çözüm süreci üretirken bu sorunlara da çözüm üretmek gerekir.  Çözüm süreci işte tam da şimdi lazım. Biz büyük çözüm sürecinin Ordu ve Fatsa bölümünü inşallah birlikte gerçekleştireceğiz.

“BELEDİYECİLİĞİN KİTABINI YAZDIK”

Biz seçimde başlamadık belediyeci olmaya. Birileri gibi bu belediye nedir, kaçar taneden oluşur, adı nedir, lügatteki karşılığı nedir, kanunu nedir falan bunları biz seçimde aday olanlar gibi öğrenmeye başlamış değiliz. 23 yaşından beri belediyeciliğin içerisinde olan, belediyeciliği yapan, yöneten, denetleyen, kitabını yazan, kanununu yazan birisi olarak belediyecilik bizim işimiz. Bizimle her konuda herkes yarışamaz. Ama belediyecilikte galiba hiç kimse yarışamaz. Bu yarışa kalkmasınlar. Zaten şu anda da 30 günde tur bindirdik.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-