eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ekici’den Muhtar Adaylarının ”Oy Pusulası Tepkisine” Yanıt Gecikmedi

Ekici’den Muhtar Adaylarının ”Oy Pusulası Tepkisine” Yanıt Gecikmedi
26 Mart 2019 - 23:55

Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici, bazı muhtar adaylarının mevcut muhtarlarla ilgili ortaya attıkları iddialara açıklık getirdi.

Ünye Liseler Mahallesi Muhtar Adayı Mehmet Kisbet ve Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtar Adayı Yaşar Yıldız’ın gazetemize yaptığı açıklamada bazı muhtar adaylarının kendi oy pusulalarını YSK’nın gönderdiği ve içinde seçmen kağıtlarının bulunduğu zarfa koyarak vatandaşlara posta yoluyla gönderdiklerini belirtmişlerdi.

Konu ile ilgili kameralarımıza açıklamada bulunan Ekici, bu durumun yersiz bir eleştiri olduğunu ve muhtarların bu davranışlarında haklı olduklarını ifade ederek şu şekilde konuştu;

Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici: “Seçmen bilge kağıtları muhtarlara teslim edildi. Muhtarlar da bu bilgileri vatandaşlara ulaştırır. Bu olay muhtarın yapılacak asıl görevlerinden biridir. Bu bilgileri verirken muhtarların oy pusulasında zarfa koymaları haklarıdır çünkü o kişi 31 Marta kadar muhtardır. Bu konuyla ilgili basında çıkan haberleri bende okudum. Bana göre yersiz bir eleştiri olmuştur. Seçmen kağıtlarını dağıtırken kendi oy pusulalarını koymasında hukuken bir sakınca yoktur. Bu davranış muhtarın en doğal hakkıdır ve medyaya malzeme olmasını hoş karşılamıyorum.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-