eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ünye’de 55. Kütüphane Haftası Kutlanıyor

Ünye’de 55. Kütüphane Haftası Kutlanıyor
26 Mart 2019 - 16:16

Ünye Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından, 55. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunması ve Ünye Halk Kütüphanesi ile ilgili  hazırlanan slayt gösterisinin sunumu ile devam etti.

Yapılan konuşmaların ardından, geçtiğimiz hafta 12.si gerçekleşen ilkokul öğrencileri arası masal anlatma ve canlandırma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ve kütüphaneden en çok faydalanan okuyuculara ödül verildi.

Programa Ünye Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Binbaşı Bünyamin Dönmez, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel STK temsilcileri, daire amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Programda son olarak yeni gelen kitapların sergi açılışı gerçekleşti.

Kütüphane Müdürü Erol Kocaoğlu yaptığı konuşmasında , kütüphanede her yaş ve ilgi alanına yönelik 37105 Bin kitap olduğunu belirtti.

Kütüphane Müdürü Erol Kocaoğlu sözlerinde şunları kaydetti;

“Kütüphanemiz, personelleri ile ortak akıl ve ruhla hizmet vermektedir. Fedakarlık, güler yüzlü, samimi ve kime hizmet ettiğini bilerek çalışmalar yürütmektedir. Kütüphane hizmet katına gelip kapıdan içeriye giren her kişiye iyi güzel de anlatacak bilgimiz, kültürümüz ve kucaklayacak yüreğimiz vardır. Bu amaçla genel kütüphanecilik ve enformasyon hizmetleri yanında, geleceğe yönelik kütüphane Gönüllümüz Nil Kocaoğlu ve kütüphanecimiz Selma Korkmaz tarafından birlikte  “Değerlimiz temalı okuyorum, öğreniyorum okuduklarımı ortak değerlendiriyorum” konulu etkinlik yürütüyoruz 2. Olarak Anadolu lisesi edebiyat öğretmeni Merve Ürer hocamız koordinesinde Yazarlık atölyesi programını yürütüyoruz. 3. Etkinlik ise daha kapsayıcı ve programlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak “Kütüphaneler Öğrencilere Göz Kırpıyor” projesini yürütüyoruz.

Çalışmalarımızı sonucu Kütüphanemiz Müdürlüğü İlçe sınırları içinde teveccüh gördüğü gibi il dışında da yardım istenen konuma ulaştırmıştır. Kütüphanemiz 2018 yılını başarıyla tamamlanmıştır. 2019 yılına ise başarılarımız hızla artmaya devam etmektedir. Şu anda kütüphanemizde 37105 adet kitap bulunmaktadır. 2019 yılı Ocak ayında 3975, Şubat ayında 4027 ve 26 Mart günü itibari ile 3683 kitap ödünç verilmiştir. Bu sayının Mart itibariyle 4000 rakamını aşacağını bekliyoruz. Bu ana kadar 2019 yılı içinde 633 yani üye yapılmıştır. Toplam aktif üye sayımız ise 6400 kişiye ulaşmıştır. Bu üyelerimizin 81 kişi ise okul öncesi çocuklarımızdır.

Kütüphanemiz müdürlüğü her yaştan kültür ve bilgi seviyesinde insanımıza hizmet edecek kaynak ve alanlarına sahiptir. Süreli yayınlar ile edebiyattan sanata her türlü güncel dergi hizmetlerini sunulmuştur. İnternet erişim merkezi ile 20 bilgisayar her türlü bilgi araştırma, internet üzerinden yapılabilecek her türlü çalışmalarla hizmetinizdedir. Ödünç verme bölümü okul öncesi ve okumaya yeni başlayanlar bölümü gençlik bölümü, oyun bilgisayarları, satranç bölümü, bilgi kaynakları ve müracaat eserleri bölümü ve çok amaçlı salon ve ders çalışma oda ve masaları ile tüm halkımız hizmetindedir. Üstelik bu hizmetlerin karşılığında hiçbir ücret talep etmiyoruz.” dedi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-