eskort samsun

ÜNYENETHABER

ORDU’DA 2 YENİ TAM DONANIMLI AMBULANS DAHA HİZMETE GİRDİ

ORDU’DA 2 YENİ TAM DONANIMLI AMBULANS DAHA HİZMETE GİRDİ
31 Mart 2019 - 0:41

Sağlık Bakanlığı tarafından Ordu’ya gönderilen tam donanımlı 6 adet yeni ambulansın ilçelere dağıtımı geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Bu gün Ordu’ya 2 yeni tam donanımlı ambulans daha tahsis edildi.

2002’de Ordu ilinde sadece 2 ambulansla verilen 112 Acil Sağlık Hizmeti, bu ay dağıtımını yaptığımız  8 yeni ambulans ile birlikte toplamda  65 adet tam donanımlı ambulans ile verilecek.

Ambulansların teslim edilmesi ve hizmete girmesi ile ilgili bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün YANMAZ “İlimize tahsis edilmiş olan yeni ambulanslarla birlikte ambulans başına düşen nüfusumuz 13.542 iken 11.800’e kadar düşüş göstermiştir.” dedi.

İl Sağlık Müdürü YANMAZ, “Acil sağlık sisteminin güçlendirilmesi amacıyla ülkemizde olduğu gibi ilimizde de 112 acil sağlık hizmetlerini tüm yerleşim bölgelerini kapsayacak şekilde yaygınlaştırıyoruz. Yaygın istasyon ağı ve profesyonel ekiplerle vakalara; kent merkezinde 10, kırsalda 30 dakikada ulaşma oranları yüzde 95’in üzerine çıkarılarak gelişmiş ülkelerdeki ulaşma süreleri geride bırakılmıştır” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, açıklamasında son olarak Ambulansların hizmet girmesinde emeği geçenlere teşekkürde bulunarak, “İlimize verilmiş olan ve geçtiğimiz günlerde dağıtımını yaptığımız 6 adet ve bugün gelen 2 adet ile birlikte 8 adet 4×4 ambulans  için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA’ya, Ordu Valimiz Sayın Seddar YAVUZ’a, Ordu Milletvekilimiz T.B.M.M Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Sayın Dr.Şenel YEDİYILDIZ’a, Ordu Milletvekillerimiz Sayın Ergün TAŞÇI ve Sayın Metin GÜNDOĞDU’ya teşekkür ederiz.” dedi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-