eskort samsun

ÜNYENETHABER

SARAYCIK HALKI EFENDİMİZİ ANDI…VİDEO HABER

SARAYCIK HALKI EFENDİMİZİ ANDI…VİDEO HABER
06 Mayıs 2015 - 0:15

Ünye Saraycık mahallesinde, Kutlu Doğum Haftası düzenlendi.

AdsızDVDVD

 VİDEO HABER İZLE  VİDEO HABER İZLE  VİDEO HABER İZLE  VİDEO HABER İZLE

Ünye Saraycık Mahallesinde düzenlenen program, Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR, İlçe Müftüsü Vedat BAŞSAN, Cumhuriyet Halk Partisi 1. Milletvekili Aday Seyit TORUN, 19 Mayıs Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Prof.Dr. Remzi ATEŞYÜREK , davetliler ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Programda katılımcı misafirlere gül takdim edildi. Mehteran takımı gösteriler sundu ve Rümeysa ŞİMŞEK adlı 4 yaşındaki bir kız çocuğu da misafirlere ilahiler okuyup programı renklendirdi. Mustafa şahin Saraycık Kızılçürük imam hatibi din görevlileri adına açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Saraycık Mahallesi İmamları adına konuşma yapan İmam Mustafa Şahin; “Saraycık Mahallesi din görevlileri ve Mahalle İhtiyar Heyeti’nin düzenlediği, ayrıca Saraycık halkımızın destek ve katkılarıyla hazırlamış olduğu say, sevgi, merhamet ve birlikte yaşama temalı Kutlu Doğum programımıza katılan halkımıza teşekkür ediyorum. Kutlu Doğum Haftası programları yapmamızdaki amaç Allah’ın rızasını kazanabilmek ve Peygamber Efendimizi anlamak, ayrıca Kuran’ı Kerim’i daha ileri seviyede tatbik etmek, dini bilgilerimizi güncellemek adına bu programları organize ediyoruz” diye konuştu.

Ünye saraycık Mahallesinde, Saraycık mahallesi din görevlileri, İhtiyar heyeti ve Saraycık mahallesi sakinleri tarafından hazırlanan Kutlu Doğum Haftası programı, saygı duruşu ve İstiklal marşı’nın okunmasının ardından başladı ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Ünye Müftüsü Vedat BAŞSAN İstiklal marşının hemen ardından Kuranı Kerim’den süreler okumak İçin yerine aldı ve katılımcılara kuran ziyafeti verdi.

 Programa Katılan Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR konuşmasına şu sözler ile başladı.

‘’ Yüce Mevla’mız Kuranı kerimde, sen olmasaydın alemleri yaratmazdım diye buyuruyor , Bizler onun kulları olarak, peygamberimizi anlayabilmek,  anladığımızı anlata bilmek daha da ötesinde onun buyruğunu, onun desturunu onunyunus_emre-21-214x300 yolunu doğru yol bilip gidebilme noktasında gayret sarf edebilmekle mükellefiz. Özelik son yıllarda kutlu doğum haftası adı altında camilerimizde ki söylemler , camilerimizde halkımıza yapılan vaazlar, biraz daha onların gönüllerine dış mekanlarına taşsın diye kutlu doğum haftası bir başka boyutta kutlanmaya başlandı dedi.

Programın Son konuşmacısı 19 Mayıs Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Prof.Dr. Remzi ATEŞYÜREK  ise,

Bugün Peygamber Efendimizin doğumunun 1444. yıl dönümü. Peygamber Efendimizi kelimelerle anlatmak mümkün değil. Ona yakışan bir ümmet olma, ona yakışan bir nesil olmak için çaba sarf ediyoruz. Bunun uğraşısı ve gayreti içerisindeyiz. Amacımız Peygamber Efendimizin yolundan giden, Kuran-ı iyi anlayan ve bunu çağa iyi söyleyen ve söyletebilen bir gençlik yetiştirmek bütün çabamız budur.Çocuklarımız Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla çok güzel program hazırlamışlar. Programın hazırlanmasında emeği geçen bütün Saraycık mahallesi imamlarına ve Saraycık mahallesi sakinleri teşekkür bir borç bilirim ‘’ diye konuştu.

Enes Ocak’ ın şiir okuması, Zeynep ve Merve Tonyalı kardeşlerin oynadığı su katma oyunu, Selim Şahin ‘in ilahisi ve Kevser Akdağ ayet, hadis sözleri ile devam eden kutlamalar.Katılımcılara  plaket takdimi yapılması ve Mustafa Bulat Saraycık Buruncuk imam hatibinin teşekkür konuşması yapması ile sona erdi.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-