eskort samsun

ÜNYENETHABER

BU TOPRAKLARDA KIYAMETE KADAR BERABER YAŞAYACAĞIZ

BU TOPRAKLARDA KIYAMETE KADAR BERABER YAŞAYACAĞIZ
04 Mayıs 2015 - 12:19

Numan Kurtulmuş Çorum, Maraş, Gazi gibi olaylara asla prim vermeyeceğiz

fddfd

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bu memlekette nice hain senaryolar oldu. Nice insanların canına kıyıldı. Bunlara karşı uyanık olacağız. Çorum olayları gibi, Maraş olayları gibi, Gazi olayları gibi olaylara asla prim vermeyeceğiz dedi.

 

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu 1’inci sıramilletvekili adayı Numan Kurtulmuş, seçim çalışmaları kapsamında Ordu’nun Fatsa ve Korganilçelerindeki etkinliklere katıldı. Fatsa İslamdağ Mahallesi’nde merhum Halil Tatlıgül Hocaefendi’yi anma programına katılan Kurtulmuş, daha sonraKorgan Çiftlik Mahallesi’nde Korgan Belediyesi’nin düzenlediği Hıdrellez şenliklerine katıldı.

Şenlikte konuşan Numan Kurtulmuş, Hıdrellez yeniden doğuşun, canlanışın, baharın, tabiatın, uyanışın adıdır. Bugün her ne kadar çok bahar çok bahar havası gibi olmasa da dostluğumuz, kardeşliğimiz, birliğimiz dayanışmamız vardır ve bakidir. Bizim için kışlar da bahar sayılır, yazlar da bahar sayılır. Anadolu coğrafyasının mayası dostluktur kardeşliktir. Anadolu coğrafyasında farklı etnik yapılardan insanlar Türkler, Kürtler, Gürcüler, Abazalar, Çerkezler, 72 millet hep bir arada yaşarız. Anadolu coğrafyası adı üstündedir Anadolu’dur. Anadolu toprakları farklı dinlerden yunus_emre-21-214x300insanlarında ülkesidir. Anadolu topraklarında Süryaniler, Ermeniler, Rumlar her türlü din mensupları birlikte barış içinde yaşamış. Anadolu Sünniye de, Aleviye de analık etmiş, Aleviyi de, Sünniyi de sarmalamış her iki kültürü yan yana iç içe, kucak kucağa kardeşçe bir arada yaşatmış diye konuştu.

‘BU TOPRAKLAR VAR OLDUKÇA HEP BİRLİKTE BİR ARADA OLACAĞIZ’

Çiftlik Mahallesi’nde hizmete giren cemevini de örnek gösteren Numan Kurtulmuş, En güzel örneklerinden birisi işte burası. Çiftlik Mahallesi’nde birlikte yaşıyoruz. Kıyamete kadar da birlikte yaşayacağız. Bu Anadolu topraklarında bir ve beraber olarak kıyamete kadar yaşayacağız. Çünkü bizim fikrimizde Anadolu’da yoğrulmuş olan bu İslam ahlakının içerisinde en temel öğretilerden birisi hayatın merkezine insanı koymaktır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bu topraklarda biz Sünniyi, Aleviyi ayırmadık, ayırmayacağız. Bu topraklarda biz hiç kimseyi anadilinden kendisinin ait olduğu mensubiyetten dolayı ayırmadık ayırmayacağız. Allah’ın izniyle bu topraklar var oldukça kardeşlik var olacak. Bu topraklar var oldukça hep birlikte bir arada olacağız. Birileri bunu bozmak isteyebilir, geçmişte bozmak isteyenler oldu. Yarın da bozmak isteyenler olur dedi.

Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti

Onlara prim vermeyeceğiz. Bu memlekette nice, hain senaryolar oldu. Nice insanların canına kıyıldı. Nice insanlar genç yaşta hayatlarından edildi. Bunların hepsi geçmişte de vardı, gelecekte de olacaktır. Bunlara karşı uyanık olacağız. Çorum olayları gibi, Maraş olayları gibi, Gazi olayları gibi olaylara asla prim vermeyeceğiz. Bizim cemevi dediğimiz şey de adı üstünde cemevi, bir araya toplanma yeri. Birlik olma yeri, dirlik olma yeri. Ayrılık yeri değil. Cami adı üstünde birlikte olunan yer demek, toplanan yer demek. Allah’ta toplayan, Muhammed’de toplayan, Ali’de toplayan yer demek.

Kurtulmuş, daha sonra Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Enver Yılmaz’ın da katılımıyla Çiftlik Mahallesi Kültür ve Cemevi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Kurtulmuş, makam aracıyla Korgan’dan Fatsa’ya dönerken yolda hasarlı bir trafik kazası gördü. Aracından inen Kurtulmuş, kaza geçirenlere geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-