eskort samsun

ÜNYENETHABER

Numan KURTULMUŞ Havaalanını İnceledi

Numan KURTULMUŞ Havaalanını İnceledi
05 Mayıs 2015 - 18:49

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI’NDA SON RÖTUŞLAR 

20150505AW403634_01

– ORDU VE GİRESUN İLLERİNE HİZMET VERMESİ AMACIYLA 2011 YILINDA TEMELİ ATILAN VE DÜNYADA DENİZE DOLGU YÖNTEMİYLE İNŞA EDİLEN 3. HAVAALANI OLAN ORDU-GİRESUN HAVALİMANI’NDA 22 MAYIS’TA YAPILACAK AÇILIŞ ÖNCESİ SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR
– BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ:
– “ORDU-GİRESUN HAVALİMANI TÜRKİYE’NİN MEGA PROJELERİNDEN BİRİDİR”
– “BURASI JAPONYA VE HONG KONG’DAN SONRA BÜTÜNÜYLE DENİZE İNŞA EDİLMİŞ BİR HAVAALANI. BU PROJE TÜRKİYE’NİN İTİBAR VE PRESTİJ PROJELERİNDEN BİRİSİDİR”

Başbakan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Adayı Numan Kurtulmuş, Ordu ve Giresun illerine hizmet vermesi amacıyla 24 Temmuz 2011 tarihinde temeli atılan ve dünyada denize dolgu yöntemiyle inşa edilen 3. havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.
Beraberinde Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, milletvekili adayları Oktay Çanak, Nilgün Tomakin, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk ve ilçe belediye başkanları ile havalimanında incelemelerde bulunan Kurtulmuş, müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. Terminal binasını gezen Kurtulmuş, açılış öncesi son hazırlıkların yapıldığını belirterek, “Ordu-Giresun Havalimanı 22 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet yunus_emre-21-214x300Davutoğlu’nun katılımıyla açılacak” dedi.

“MEGA PROJE”
Projenin bu noktaya geldiğini görmenin onur verici olduğunu anlatan Kurtulmuş, Karadeniz Bölgesi’nin bir büyük havalimanına daha kavuşacağına dikkat çekti. Kurtulmuş, “Türkiye’nin mega projelerinden birisi. Dünya çapında önemli projelerden birisi. Bu projenin bu noktaya gelmiş olduğunu görmek hakikaten onur verici. Büyük bir sevinç duyuyoruz. Bu aynı zamanda Türkiye’nin fevkalade önemli bir havalimanı olacak. Dünyada denizin üzerine inşa edilmiş 3. havalimanı. Hem terminal binaları hem pisti hem apronu. Denizin üzerine kısmen inşa edilmiş 6 havaalanı daha var. Ama Japonya ve Hong Kong’dan sonra Ordu-Giresun Havaalanı bütünüyle denize inşa edilmiş bir havaalanı. Bu proje Türkiye’nin itibar ve prestij projelerinden birisi” diye konuştu.
Kurtulmuş, 26 Mayıs tarihinden itibaren Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşlarına başlayabileceğini de belirterek, “Hem Ordu hem Giresun hem bütün Karadeniz hem de Türkiye için hayırl, uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“YILDA 3 MİLYON YOLCUYA HİZMET VERİLECEK”
Terminal binasının yılda 3 milyon yolcuya hizmet edebilecek şekilde yapıldığını kaydeden Kurtulmuş, şöyle konuştu:
“Bütün elektronik mekanizmalar konulmuş bir terminal binasına sahibiz. İnşallah 22 Mayıs’ta burada uçuş yapılacak ve buranın açılışını gerçekleştireceğiz. Ondan sonra da vatandaşlarımız bu büyük hizmetten istifade etmiş olacak. Ümit ediyorum ki bu havalimanının buraya gelmesiyle Ordu ve Giresun turizm bakımından da fevkalade ayrıcalıklı bir noktaya gelecek. Özellikle Ordu ve Giresun’un yaylaları, arka kesimleri, dünyanın farklı yerlerinden o muhteşem İsviçre ve Cenevre gibi büyük, güzel manzaralara sahip olan yöremiz, dünyanın her tarafına yakınlaşmış olacak. Dünyanın her yerinden turistler çok kısa bir süre içerisinde buraya gelebilecekler.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-