eskort samsun

ÜNYENETHABER

Önce Ağaç Diktiler Ardından Ağaçlara Kuş Yuvası Yerleştirdiler

Önce Ağaç Diktiler Ardından Ağaçlara Kuş Yuvası Yerleştirdiler
07 Mayıs 2015 - 18:28

VİDEO HABER

Adsız

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ünye Orman İşletme Müdürlüğünün imzaladığı protokol sonrasında  ”Okullar Hayat Olsun” Projesi kapsamında, Ünye Kaymakamı Mustafa DEMİR, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan EREN, Ünye Belediye Başkan Vekili Hüseyin TAVLI, Ünye İlçe Gıda – Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yetkin ESEN ve Ünye Orman İşletme Müdürü Ozan AYDIN’ın katılımı ile Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine toplam 20 adet Mavi ladin, Selvi, Sahil Çamı  ve Erguvan Ağacı dikimi gerçekleştirildi. Ayrıca yine bu proje dahilinde Ünye Andan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde bulunan ağaçlara toplam 9 adet kuş yuvası yerleştirildi.yunus_emre-21-214x300

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü  Mustafa TEMİZ;

”Okulumuz her alanda olduğu gibi ”Okullar Hayat Olsun” Projesi kapsamında da örnek çalışmalara imza atıyor. Okulumuz ”Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında 23 bin 249 öğrenci olmayan vatandaşlarımız okulumuzun imkanlarından faydalanmıştır. Biz bunu yük olarak görmüyor, mutluluk olarak addediyoruz.

Bizler okul bahçemiz yeşillensin, okulumuz şenlensin diyoruz. Bu kapsamda da bugün okulumuza 20 adet mavi ladin, selvi, sahil çamı, erguvan ağacı dikimi gerçekleştirdik. Ayrıca okullar hayat olsun derken sadece insanları kastetmedik, okulların diğer canlılar içinde hayat olması için ağaçlandırma sahamızdaki yetişkin ağaçlarımıza 9 adet kuş evleri yerleştiriyoruz. Bunun finansmanını ise öğretmen ve öğrencilerimiz okulumuza yük olmadan karşıladılar” şeklinde açıklamalarda bulundu.

”Bu çalışmalarımızda bizden desteklerini esirgemeyen Ünye Kaymakamımız Mustafa Demir ve Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa Erdem’e teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmayan Orman İşletme Müdürümüze, Gıda – Tarım ve Hayvancılık Müdürümüze ve Mal Müdürümüze çok teşekkür ederim.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-