eskort samsun

ÜNYENETHABER

Şehit Astsubay Aydoğdu’nun Doğum Yapan Eşine Ziyaret

Şehit Astsubay Aydoğdu’nun Doğum Yapan Eşine Ziyaret
12 Mayıs 2015 - 0:47

tuggeneral-dogru-dan-sehit-astsubay-aydogdu-n-7294699_x_o

Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Diyarbakır’da geçen yıl Ekim ayında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun yeni doğum yapan eşi Esra Aydoğdu’yu ve kız bebeğini ziyaret etti,Anneler Günü’nü kutladı.

Geçen yıl Ekim ayında Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’ndeki semt pazarında eşi 24 yaşındaki Esra Aydoğdu ile birlikte alışveriş yaparken, yüzü maskeli iki kişinin silahlı saldırısına uğrayan Diyarbakır Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı’nda görevli 25 yaşındaki Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu hastanede tedavi görürken şehit oldu. Nejdet Aydoğdu şehit olduğunda 2.5 aylık hamile olan eşi Esra Aydoğdu, Ordu’nun Ünye İlçesi’nde özel bir hastanede 3 gün önce kız bebek dünyaya getirdi. Kız bebeğe ‘Sevinç’ adı verildi.

Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Ordu İl JandarmaKomutanı Albay Şeref Çakmak, Ünye İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gökhan Coşkun, şehit eşi Esra Aydoğdu’yu, Ordu’nun Ünye İlçesi Çınarlık yunus_emre-21-214x300Mahallesi’nde babası Necati Karayel ve annesi Selma Karayel ile birlikte yaşadığı evde ziyaret etti. Esra Aydoğdu ve kızına çeşitli hediyeler verildi. Ziyaret sırasında Esra Aydoğdu, gazetecilerin kendisini ve bebeğini görüntülemesini istemedi.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Genelkurmay Başkanlığı’nın talimatı ile bu ziyaretin gerçekleştirildiğini belirterek, “Geçen yıl Eylül ayında meydana gelen bir olayda şehidimiz vardı. Bugün o şehidimizin emaneti olan ve 3 gün evvel dünyaya gelen ‘Sevinç’ bebeğimizin yanına geldik. Sayın Genel Kurmay başkanımızın hem de anneler günü vesilesiyle yeni annenin, genç annenin anneler gününü kutlamak için bizleri görevlendirdi. Biz de gerek JandarmaGenel Komutanı, Hava Kuvvetleri Komutanımızın da Anneler Günü’nü kutlama dileklerini aileye iletmek için bu ziyareti gerçekleştirdik. Hem annenin hem de bebeğin durumu gayet güzel, bundan çok memnun olduk” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-