eskort samsun

ÜNYENETHABER

Başkan ÇAMYAR’ın Yüreği Onlarla

Başkan ÇAMYAR’ın Yüreği Onlarla
12 Mayıs 2015 - 16:45

h

Ünye Belediye Başkanı Av.Ahöet ÇAMYAR her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Dünye Engelliler Haftası sebebiyle şu şekilde basın açıklaması yaptı;

“İstatistik verilerine göre, Ülkemizde 4 milyondan fazla engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Özelliklede Son yıllarda Devletimiz, engellilerin topluma kazandırılması, kişisel ve sosyal haklardan eşit ölçüde faydalanmalarını sağlamak amacıyla,  düzenlemeler yapmış ve onlara yönelik uluslararası düzeyde gerekli çalışmalar geliştirmiştir. Engellilerin topluma kazandırılması için bireysel ve toplumsal görevlerimizin yerine getirilmesi inancımızın, kültürümüzün ve geleneğimizin, hem de sosyal devlet olma mecburiyetimizin bir gereğidir.

Engelli vatandaşımızın üretken bireyler olarak yüksek yaşam standartlarına kavuşturulması gerekmektedir. Bu bizim inancımızın, kültürümüzün, geleneğimizin ve sosyal devlet olma mecburiyetimizin bir gereğidir.yunus_emre-21-214x300

Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızın normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılıkla oluşturmakla mümkün olacaktır. Engellilerde toplumumuzun bir parçasıdır. Eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımlarının sağlanması konusunda devletimiz gereken duyarlılığı göstermektedir.

Devletimiz son yıllarda yapılan iyileştirmelerle engelli vatandaşlarımıza bakım hizmeti adı altında düzenlemeler yapmış, bakım ücretleri vermiş, özel eğitimleri destekleyerek engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılmalarını sağlamıştır.

Bu konuda başta devlet olmak üzere ailelere,  yerel yönetimlere ve toplum olarak hepimize önemli görevler düşmektedir.

Biz Ünye Belediyesi olarak, bu manada görev ve sorumluluğumuzun gereğini yapmanın gayreti içindeyiz. Üstyapı projelerimizi hazırlarken engelli vatandaşlarımızın durumunu da mutlaka göz önünde bulunduruyoruz. Yol, kaldırım ve park bahçe düzenlemelerimizi ona göre yapıyoruz. Engelli vatandaşlarımız için Cumhuriyet Meydanında tuvalet ve araçları için şarj noktası oluşturduk. Engelliler Derneğimizle sürekli temas halindeyiz. Derneğimizin bütün ihtiyaçlarını imkânlarımız ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz.

Engelli hemşerilerimizin daha rahat bir hayat sürebilecekleri şartların oluşturulması için bundan sonra yapılacak çalışmalara da her türlü desteği vermeye hazırız.

Bu duygu ve düşüncelerle, bedenleri engelli olsa da, yürekleri tertemiz olan hemşerilerimizin Dünya Engelliler Gününü kutluyor kendilerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

 

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-