eskort samsun

ÜNYENETHABER

Poliklinikler Hizmet Vermeye Başlıyor

Poliklinikler Hizmet Vermeye Başlıyor
15 Mayıs 2015 - 11:55

Geçici Kabul İşlemleri Başladı

LL

Yapımı uzun süredir devam eden ve tüm bölge halkı tarafından merakla beklenen 300 yataklı yeni Ünye Devlet Hastanesi’nde Mayıs ayının son haftası poliklinik hizmeti vermeye başlayacak.

Bilindiği gibi Ünye İlçemizde 2010 yılında inşaatına başlanan 300 yataklı Yeni Devlet Hastanesinin inşaat çalışmaları yüklenici firmanın iflas etmesi nedeniyle durmuştu.Çalışmaların durmasının ardından inşaat TOKİ’ye devredilerek bölge hastanesi niteliğindeki hastanenin kalan kısımlarının tamamlanması için geçtiğimiz Şubat ayında yeniden ihale yapılmıştı.yunus_emre-21-214x300

Hummalı bir çalışma sonucu inşaat faaliyetlerinin tamamlandığı hastanede geçici kabul için Toki yetkilileri tarafından işlemlere başlandı.

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün; Bu gün burada Genel Sekreterimiz, Hastane Yöneticimiz ,TOKİ yetkilileri ve İnşaatı tamamlayan firmamız hep bir aradayız. İnşaatımızın geçici kabulü ile ilgili gerekli işlemler başladı. Hastanemizin iç tefrişatı için 17 Tır malzememiz alındı ve birkaç gün içerisinde bu binamıza sevkiyatları başlayacak. Bu gün Karayolları yetkilileriyle de gerekli görüşmeleri yaptık. Geldiler yerinde incelediler. Hemen hastanenin önünden geçen karayolumuza sinyalizasyon ve hız kesme çalışmalarını başlatacak. Burada Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyemizin yapması gereken işler vardı. Sağolsun onlar da işlerini takip edip yapıyorlar. Vatandaşlarımız bu hastanemizin hizmet vermesini sabırsızlıkla bekliyor. İnşallah Mayıs ayının son haftası bu hastanemizde poliklinik hizmeti vermeye başlayacağız. Ben ve ekip arkadaşlarım, Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş’a, Genel Sekreterimize, Hastane Yöneticimize, Müteahit Firma Yetkilisi kardeşlerime,Hummalı bir şekilde çalışan arkadaşlara ve buranın hizmete açılmasını sabırsızlıkla bekleyen halkımıza teşekkür ediyorum.İnşallah yarınlar bizim için bu günden daha iyi olacak dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-