eskort samsun

ÜNYENETHABER

YUNUS EMRE DUYGULANDIRDI

YUNUS EMRE DUYGULANDIRDI
15 Mayıs 2015 - 16:17

Adsız

Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi ile Ünye Sanat Tiyatrosu’nun ortaklaşa gerçekleştirdikleri “Uygulamalı Tiyatro” eğitimi sonun da ortaya çıkan “YUNUS EMRE” adlı oyun izleyicilerini duygulandırdı.

Ünye belediyesi kültür sitesinde sahnelenen oyuna Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erdoğan, Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Cevdet Duman, Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ferhat Ateş, Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan, 18. Dönem Ordu Milletvekili Yılmaz Sanioğlu ve çok sayıda davetli katıldı.yunus_emre-21-214x300

Orhan Asena’nın yazdığı ve Coşkun Çetinalp’in yönettiği “Yunus Emre” izleyiciler tarafından beğeniyle izlenirken duygusal anlarda yaşandı. Oyun sonunda konuşan Ünye Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Kerim Aydemir “Gençlerin elinden tutulduğunda, onlara imkan verildiğinde başaramayacağı iş yoktur, işte bizlerde Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi ile birlikte yapmış olduğumuz işin sonunda ortaya böyle güzel bir eser çıkarttığımıza inanıyorum” dedi.

Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erdoğan ise yaptığı açıklamada “Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi olarak bu yıl üçüncü defa uygulamalı tiyatro eğitimi sonunda çıkarttığımız oyun “Yunus Emre”dir. Halk Eğitim Merkezi olarak elimizden geldiğince ve istekler olduğu müddetçe kurslarımız devam edecektir. Bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla daha fazla kurs açmış ve öğrencilerimiz ile buluşmuşuz. Oynanan bu oyunumuz ise Yunus Emre’nin mezarının Ünye’de olması dolayısıyla Ünye Sanat Tiyatrosu’nun seçmiş olduğu bir oyundu kendilerini de tebrik ediyorum” dedi.

18. dönem Ordu Milletvekili Yılmaz Sanioğlu da söz almak istedi ve yaptığı konuşmada “Ben burada başta Ordu Milletvekillerini, Kaymakamımızı, Belediye başkanımızı, sivil toplum kuruluşlarını görmek isterdim. Niye derseniz öncelikle bu ekibe sahip çıkmak ve daha önemlisi oynadıkları oyun Yunus Emre, yani mezarı burada ona sahip çıkmak adına. Turizm diyoruz işte size turizmin ilk ayağı, fırsat gelmiş ama sizler bunu elinizin tersiyle itiyorsunuz, çok yazık” ifadelerini kullandı. Daha sonra kursiyerlere sertifikaları verildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-