eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Çelenkleri Devlet Töreni Şeklinde Sunacağımız Günlerin Gelmesi Ümidiyle”…VİDEO HABER

“Çelenkleri Devlet Töreni Şeklinde Sunacağımız Günlerin Gelmesi Ümidiyle”…VİDEO HABER
18 Mayıs 2015 - 15:01

Cumhuriyet Halk Partisi çelenk sunma törenini gerçekleştirdi.

Adsız

18.05.2015 tarihinde, Ünye Cumhuriyet Meydanında, Cumhuriyet Halk Partisi ve Sivil Toplum Kuruluşları eşliğinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.Törende Cumhuriyet Halk Partisi Üyesi Emekli Öğretmen Mustafa KILIÇARSLAN’ın açılış konuşmasını yapmasının ardından saygı duruşu, İstiklal Marşımız ve son olarak da Atatürk anıtına çelenkler sunuldu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Üyesi Emekli Öğretmen Mustafa KILIÇARSLAN;

19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini başlatmak için Samsun’a yola çıktı. Bu harekatın başlangıç ve gelişme ışığını bu şekilde Samsun’dan yaktı. Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti oluşturulduktan sonra geleceği oluşturacak gençlerimiz için 19 Mayısı gençlere ithafen Gençlik ve Spor Bayramı olarak ulusumuza hediye etmiştir. Gençler bu ülkenin çok klasik anlamda söylediğimiz gibi gerçekten geleceği. Potansiyel güç olarak her zaman aramızda olmalarıyla da ülke sorunları ile ilgilenmeleri çok önemli. Tabi ki bu konuda hepimize çok büyük görevler düşüyor. Gençlerle daha çok iletişim kurarak onlarla kaynaşmak ve ileriye gidişin temelini gençlerle oluşturmak bize düşen büyük görevlerden. Dilerim bu konuda çok daha başarılı oluruz.yunus_emre-21-214x300

Ünye Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı Orhan BODANCI;

”Bilindiği üzere 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bugün çelenk sunma töreni gerçekleştireceğiz. Hükümet’in aldığı karar doğrultusunda bu organizasyon için gerekli mercilerden izin alınarak bu törenin 1 gün öncesinden yapıla gelmeye başladı. Bizde bu doğrultuda  alternatif olarak, Cumhuriyet Hak Partisi ve Sivil Toplum Kuruluşları eşliğinde çelenk sunma törenimizi yaptık. Umarım bu çarpık düzen değişir ve değişmesi içinde gayret gösteriyoruz. Daha önceden olduğu gibi Devlet töreni şeklinde çelenk sunacağımız günlerin gelmesi çok yakındır ve 7 Haziran seçimlerinden sonra bu günleri hep beraber yaşayacağız.” diyerek, çelenk sunma törenine katılan bütün vatandaşlara teşekkürlerini iletti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-