eskort samsun

ÜNYENETHABER

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ordu’da Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ordu’da Coşkuyla Kutlandı
19 Mayıs 2015 - 14:09

Adsız

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ordu’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Tören, ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasıyla başladı. Kutlamalar daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlama programı ile devam etti. Kutlama programına,  Cumhuriyet Başsavcısı Metin Uslu, Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Mesut Bilen, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Gürsoy, Baro Başkanı İlhan Kurt, Vali Yardımcıları Salih Keser, Halil Karbuz, Fatih Görmüş, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ömer Yılmaz, daire müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.yunus_emre-21-214x300

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın ardından  günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, gençlere seslenerek, “Temeli 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan ‘milli egemenlik’ ilkesi ile, birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.  Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız olan ‘Milli İrade’nin yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği siz gençlere büyük görevler düşmektedir. Unutmayınız ki sizler; Atatürk’ün eserlerinin temel taşısınız. Unutmayınız ki, Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. Sözde değil, bu özde duygularla, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından program Halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti. Ardından, Judo, Boks, Karate, Güreş, Taekwondo, wushu, Muay  Thai, Bisiklet Gösterisi ve Gençlik Merkezi Müzik Dinletisi yer aldı.

            Kutlama programı, ulusal ve uluslar arası faaliyetlerde başarılı olan Atıcılık dalında Çağla Baş, Cevat Karagöl, judo’da Batuhan Yurdakul, Minel Akdeniz, Tuğba Yayla, Furkan Şişçioğlu, Rümeysa Yayla, Muay  Thai spor dalında Gamze Nur Sarı, wushu’da Gözde Şahin, Merve Nur Dursun, Ümit Burkaç, Berna Tut, Özge Karakoç, İlknur Koçorhan, Seda Kargoğlu, Alperen Çelik, Kano’da Gamze Öztürk, Sualtı sporları branşında Metin Mert  Kocuk, Taekwondo’da Emrah  Efe Usta, Boks’da İskender Can Varlık, satranç’da ise Anıl Cengiz adlı sporculara ödül verilmesiyle sona erdi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-