eskort samsun

ÜNYENETHABER

KILIÇDAROĞLU Ordu’da Konuştu

KILIÇDAROĞLU Ordu’da Konuştu
20 Mayıs 2015 - 17:46

chp-lideri-giresun-da-konustu-kilicdaroglu-va-7329622_x_o

Giresun mitinginin ardından Ordu’ya geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık 10 bin kişiye seslendi. AK Parti hükümetinin 13 yıldır başarılı olamadığını iddia eden Kılıçdaroğlu, iktidar olmaları halinde yoksulluğu ve yolsuzluğu bitireceklerinin sözünü verdi. “Ben siyaseti zenginleşme aracı olarak görmüyorum, siyaset halkın sorunlarını çözmektir, sabahtan akşama kadar bizim aleyhimize bir sürü laf söylüyorlar” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Efendim CHP iktidara gelirse faizler yükselirmiş, çiftçi üretemezmiş, dolar yükselirmiş, sosyal yardımlar kesilirmiş. Ordu’dan söylüyorum, bütün Türkiye duysun, hiçbir sosyal yardım kesilmeyecek, en az iki katına çıkacak. Onların götürdüklerini alacağım, millete vereceğim, hiç kimse endişe etmesin. Efendim CHP gelirse faizler yükselecekmiş. Sözüm söz, kredi kartlarına uygulanan faizler, tüketici kredilerine uygulanan faizler, yüzde 30 temerrüt faizi, tefeci faizi uyguluyorlar. Sözüm söz bu faizlerin en az yüzde 80’ni sileceğim, milleti rahatlatacağım.yunus_emre-21-214x300

” 5 milyon vatandaşın borç batağında olduğunu, 1 milyon 220 bin vatandaşın da icralık olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “25 milyon vatandaşımız borç batağında yazık günah değilmi bu insanlara. 1 milyon 220 bin vatandaşımız icraya verildi, mahkemeye verildi. 98 bin vatandaşımız hapse girdi çıktı. 550 bin vatandaşımız sıra bekliyor ne zaman hapse gireceğiz diye. Bunlar memleketi yarı açık cezaevine döndürdüler. Benim sözüm söz bu ülkeye özgürlüğü getireceğim.

Bize düşen görev var. Birinci görevimiz 7 Haziran’da sandığa gitmek. Türkiye’de her evde huzur, bereket olsun istiyoruz o zaman bize bir görev daha düşüyor. Sandığa giderken geçen seçimlerde şu yada bu nedenle CHP’ye oy vermemiş bir vatandaşımızı beraber götüreceğiz. Beraber sandığa gidelim bu seçimlerde sandığa gidelim CHP’ye oy verelim diye ikna edeceksiniz. Bu ülkede 17 milyon yoksulumuz var, 21. yüzyıldayız. 2015 yılındayız, 17 milyon yoksul Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’sine yakışmıyor. İsteriz ki bu ülkede hiç kimse ben yoksulum demesin. Herkesin işi aşı olsun, çocuklar sokaklarda dilenmesin, insanlar çöp sepetlerinde ne var ne yok diye bakmasınlar. Herkeste huzur herkeste barış olsun istiyoruz. Söylüyorum 4 yıllık yetki verin. Ankara’da ki beylerede söylüyorum bu millet 4 yıllık yetki versin dördüncü yılın sonunda hiçbir aile ben yoksulum demeyecektir, sözüm sözdür.

“Orman köylülerine 2/B arazilerini bedava vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “2/B arazilerini orman köylüleri için bedava vereceğiz. Sadece orman köylüleri için. Niçin bedava vereceğiz onu da söyleyeyim. Bu ülkede en yoksul kesim orman köylüleri. Ormanın dışında hiçbir gelirleri yok, en yoksul kesim. O nedenle diyoruzki 2/B kullanıyor musun? Kullanıyorsun. ‘Al kardeşim 2/B arazisi senindir, alın terini kullan, kimseye muhtaç olma’ diyeceğiz. Onun dışında kalan 2/B arazileri onlarında emlak vergisi beyanı var zaten. Beyannameyi vermişsin, devlet bunu kabul etmiş vergisini alıyor. Emlak vergisi beyanı neyse bu beyan üzerinden vatandaşa devredeceğiz” dedi.

Ülkede hangi sorun varsa çözümünün CHP’nin seçim bildirgesinde olduğunu, 77 milyon vatandaşın sorunlarını ilk etapta çözeceklerini de kaydeden Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’den Ordu birinci sıra milletvekili adayı olan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’u da eleştirdi. Kurtulmuş’un HAS Parti Genel Başkanı iken “Harun gibi geldiler, Karun gibi oldular” sözünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Bir sorunu çözdüler. Sizin de bir aday var orada, diyordu ya ‘Harun gibi geldiler, Karun gibi oldular’. O da şimdi Karun olmaya meraklanmış gelmiş Ordu’ya. ‘Ben de Karun olacağım’ diyor. Ordu buna izin verecek mi?” diye miting alandakilere sordu.

CHP iktidarında çıkaracakları iki önemli kanuna da değinen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Sadece ve sadece bir alanda çok başarılılar. Hiçkimse bu konuda bunların eline su dökemez. Hangi alan kul hakkı yeme konusunda bunların uzmanlıkları var. Malı götürme konusunda bunların uzmanlıkları var, ama sözüm söz CHP iktidarında ilk 6 ayda çıkaracağımız iki kanun var. Birisi ‘Siyasi Ahlak Kanunu’, ikincisi emekliye Ramazan ve Kurban’da birer maaş ikramiye kanunu. Siyaset üç kağıtçıların işi olmamalı, siyaset devleti soyanların işi olmamalı, kul hakkı yiyenlerin işi olmamalı, kanunu çıkaracağız siyaseti pislikten arındıracağız. Güzel siyaset, onurlu siyaset yapacağız. Yoksulluğu bitireceğiz. Herkes büyümeden, kalkınmadan nasibini alacak. Onu bize öğütleyen liderimiz Bülent Ecevit’tir. Ne diyordu Ecevit; İnsanca hakca bir düzen.’ Bunun için refahı toplama, tabana yayacağız. Nasıl yapacağız? 1 emekliye 1 maaş ikramiye vereceğiz. Ankara’daki beyler hemen itiraz ediyorlar ‘Nereden vereceksin?’ diyorlar. Birisi diyor ‘Para yok’, birisi diyor ‘Kasa dolu, bunlar boşaltacak’. Sanki stokladığı para babasının parası, milletten alıyorsun nereye harcayacaksın bu parayı, cebine değil millete vereceksin.

İşverenlere sesleniyorum; Asgari ücreti 1500 lira yapacağım ama sana yük getirmeyeceğim, sen üret, sen başımın üstündesin. Üreten Türkiye, güçlü Türkiye’dir. Bakmayın bunların ‘Kaynak yok’ dediklerine. Sözüm söz CHP ikdidarında devlet nasıl yönetilir, paranın hesabı nasıl verilir bunlara hepsini öğreteceğim. Taşeron işçiliği kaldıracağım bu ülkeden. Devlet doğrudan işçiyi çalıştırsın parayı da ona versin. Sıkışınca bir mağdur edebiyatıdır gidiyorlar. Ne oldu ‘darbe gelecek’, ne oldu ‘paralel’, ne oldu ‘Mursi’yi asıyorlar’, yav kardeşim senin derdin ne Allah aşkına? Sen gidip de vatandaşa ‘Derdin ne, çözmek istiyorum’ dediğini duydunuz mu? Her şeyde mağdur oldu. 13 yıldır ülkeyi yönetiyorsun dile kolay.” Mitingin ardından partisinin Ordu milletvekili adaylarını tanıtan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, karayolu ile Samsun Çarşamba Havalimanı’na gitmek üzere kentten ayrıldı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-