eskort samsun

ÜNYENETHABER

BÜYÜKŞEHİR AFRİKA’YA EL UZATTI…

BÜYÜKŞEHİR AFRİKA’YA EL UZATTI…
25 Mayıs 2015 - 18:05

manset

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile OSKİ Genel Müdürlüğü personellerinin Afrika’da içme suyu kuyusu açmak üzere başlatılan kampanya için toplanan 150 bin liralık çek, bugün İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakıfı (İHH)  Başkanı Bülent Yıldırım’a Başkan Enver Yılmaz tarafından teslim edildi.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen törene Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Büyükşehir Başkan Vekili Av. Ahmet Çoruh, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan,

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Civelek, OSKİ Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve personeller katıldı.

 

Ordu Büyükşehir ve OSKİ’nin memur temsilcisi olan Bem-Bir-Sen’in teklifi ile sendika üye personellerince gönüllülük esasına göre Afrika’da içme suyu kuyusu açılmak üzere başlatılan kampanya ile ilgili toplanan 150 bin liranın sembolik çeki, Başkan Enver Yılmaz tarafından İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’a teslim edildi.

Numan KurtulmuÅŸ yunus_emre-21-214x300

BÜLENT YILDIRIM; “BU HAYIRLAR TÜM TÜRKİYE’YE YAYILACAK”

 

Törende İHH Başkanı Bülent Yıldırım yaptığı konuşmada, Ordu Büyükşehir Belediyesi ile çok eski tanışıklığı olduğunu söyleyerek; “ Başkan Enver Yılmaz’ın böyle bir çalışma içerisinde olduğunu duyunca doğrusu çok sevindim. Bu hayırlara da ortak olması sadece burada kalmayacak, tüm Türkiye’ye yayılacak. Bütün belediyeler, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına örnek olacak. Peygamber Efendimiz bir hadis-i şerifinde; “Bir iyiliğe vesile olursanız, o iyilikten dolayı meydana gelecek iyiliklerin de sevabını alırsınız” diyor. Bu yardıma vesile olan başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere herkesten Allah razı olsun” dedi.

 

BAŞKAN YILMAZ; “İSRAİL’İN ZULMÜNE DİRENEN O DİK DURUŞU İLE TANIDIK”

 

Başkan Enver Yılmaz ise Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından toplanan paranın amacına ulaşacak şekilde yerini bulmasından son derece mutlu olduğunu söyledi.  İHH’nin konusunda uzman olduğunu belirten Başkan Enver Yılmaz; “Büyükşehir Belediyesi olarak bizim de imkânlarımızı, İHH üzerinden başta yetim kardeşlerimize ulaştırma konusunda; hem gayretli, hem samimi, hem içten örnek çalışmalardan dolayı kendilerini gönülden kutluyorum. Aramızda olmalarından mutlu ve memnun olduğumu özellikle beyan ediyorum. Hoş geldiniz, sefa geldiniz” şeklinde konuştu.

 

İHH’nin Ordu ilinde çok fazla bilinmediğine değinen Başkan Enver Yılmaz; “ İHH, ilimizde çok iyi bilinmeyen ama büyük işler yapan bir teşkilat. Türkiye İHH’ yi Mavi Marmara ile tanıdı. Ama biz İHH ‘yi en son Nepal’de yapmış olduğu kurtarma çalışmaları, nerede bir mazlum varsa ona yapmış olduğu katkı, nerede masum bir millet varsa ona ulaşması ile bildik. İsrail’in zulmü ile tanıdık İHH’ yi. İsrail’in zulmüne direnen o dik duruşu, gönül adamlığı ve mücadele azmi ile tanıdık, İHH ve Genel Başkanını. O azim ki bizleri, gece rahat uyumamamız gerektiği konusunda uyardı. Başta Gazze’deki kardeşlerimiz olmak üzere bu mecliste muhalefetin de katkılarıyla oy birliğiyle Gazze ile Kardeş Şehir olduk” şeklinde konuştu.

 

BAŞKAN YILMAZ; “ANADOLU TOPRAKLARI HER ZAMAN MAZLUMLARA EV SAHİPLİĞİ YAPTI”

 

Yardım Kampanyasının sendikanın teklifi üzerine, çalışanların da tamamının rızası çerçevesinde, gönüllülük esasına dayalı olarak yürütüldüğünü belirten Başkan Enver Yılmaz; “Bu kampanya bizleri de heyecanlandırdı. Biz de destek olduk. Bu desteğe birileri elbette karşı çıkmak durumundaydı. Karşı çıktılar, meclise taşıdılar, medyanın gündemine taşıdılar. Bilmediler, duymadılar, inanmadılar bu işin gönüllülük esasına dayalı olduğunu.  Buradan, destek veren tüm çalışanlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.  Büyükşehir olarak artık İHH’nin uzmanlık alanına giren konularda daha aktif olacağımızı, bugün bu programdan sonra açılışını gerçekleştireceğimiz İHH Ordu Şubesi ile ilimizde yaşayan kardeşlerimizin de bu sürece daha iyi katkı sağlayacağına gönülden inanıyorum. Suriye’den gelen kardeşlerimizin Kilis’te, Antep’te sayıları 1 milyonu geçti. Onları misafir ediyoruz. Bizim başımıza böyle bir olay gelse hangi ülke bize kapılarını açar bir düşünelim. Bu yüzden bir olmalıyız, diri olmalıyız, güçlü olmalıyız. Bu Anadolu toprağı, bu garip mazlum millete her zaman ev sahipliği yaptı ve yapmaya devam ediyor” ifadelerini kulandı.

 

Programın sonun da ise Başkan Enver Yılmaz, 150 bin liralık sembolik çeki İHH Başkanı Bülent Yıldırım’a takdim etti.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-