eskort samsun

ÜNYENETHABER

ÜNYE SARAY CADDESİ 15 HAZİRAN’DA TAMAMLANIYOR…

ÜNYE SARAY CADDESİ 15 HAZİRAN’DA TAMAMLANIYOR…
28 Mayıs 2015 - 17:00

CADDEDEKİ ESKİ HATLAR YENİLENİYOR…

Adsız

Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğü, Ünye Saray Caddesi’nde bulunan içme suyu isale ve terfi hattında yenilemeye gidiyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, ihale gereği 19 Ağustos 2015 tarihinde tamamlanması planlanan işi, caddenin yoğun yaya ve araç trafiği nedeniyle 2 ay erkene çekerek, 15 Haziran’da bitirilmesine karar verdi.

19 ilçenin tamamında içme suyu konusunda ciddi yatırımlar yapan ve planladığı birçok projeyi hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğü, bu kapsamda Ünye ilçesinde de eskiyen içme suyu hatlarında yenilemeye gidiyor. Ünye ilçesinin en işlek arterlerinden biri olan Saray Caddesi’nde bulunan Q400, Q500 ve Q500’lük asbest boru isale ve terfi hattının belirli periyotlarla arıza vermesi ve hattın işletmesinin zorluğu sebebiyle, ihalesi yapılarak kısa bir süre içerisinde yenileneceği belirtildi.

yunus_emre-21-214x300 Numan KurtulmuÅŸİŞ BİTİMİ 2 AY ÖNCEYE ÇEKİLDİ…

Caddede çalışmaların devam ettiğini söyleyen yetkililer, 15 Ocak 2015’te ihalesi yapılan işin sözleşme gereği 19 Ağustos 2015 tarihinde teslim edileceğini, ancak caddenin yaya ve araç trafiği açısından yoğun kullanılan bir arter olması nedeniyle, bu tarihin 2 ay erkene çekilerek 15 Haziran 2015 olarak belirlendiğini açıkladılar.

ALT YAPI KURULUŞLARI HATLARINI YER ALTINA ALACAK…

AYKOME kararı gereği Saray Caddesi’nin ortak kazı programında olduğunu belirten yetkililer; “OSKİ Genel Müdürlüğü işi bitirerek diğer alt yapı kuruluşları olan; AKSA Doğalgaz, Yedaş, Türk Telekom vb. kuruluşlara Saray Caddesi’ni teslim edecektir. Tüm alt yapı kuruluşlarının (AKSA Doğalgaz, Yedaş, Türk Telekom) çalışması tamamlandıktan sonra ise Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nca yol yapım ve asfalt dökme işlemi gerçekleşecektir” şeklinde açıklama yaptılar.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-