eskort samsun

ÜNYENETHABER

Bir Yılda 131 Milyon Lira Yatırım Yapıldı

Bir Yılda 131 Milyon Lira Yatırım Yapıldı
31 Mayıs 2015 - 11:36

AG3X7595

Büyükşehir Ordu’ya büyük yatırım Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak 1 yıllık süre içinde, Ordu il genelinde 131 milyonluk yatırım yaptık. Bundan sonrada aynı kararlılıkla Ordu’ya hizmet edeceğiz” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ulubey ilçesine bağlı Aydınlar Ortaokulu’nun düzenlediği bilim Numan KurtulmuÅŸşenliği ve 3. pilav günü etkinliğine katıldı. Kendisininde eğitim gördüğü Aydınlar Ortaokulu’nun başarılarından mutluluk duyduğunu belirten Başkan Yılmaz, okulun bilim ve teknoloji kulübü öğrencilerinin hazırladıkları projeleri ilgiyle inceledi.

7-8 KM YÜRÜYEREK OKULA GİDERDİM

Etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, “Eskiden zor şartlarda eğitim vardı. 7-8 km çamurların içerisinde yürüyerek okula giderdik. Kar kış demeden o yolları yürümek zorunda kalırdık. Yılmadık, mücadele ettik ve kader bizi belli bir noktaya getirdi. Lise, üniversite derken siyaset de bizi hizmet etmek için tekrar geriye getirdi. İstanbul’a gittik, rızamız yoktu, geri getirdi. Derken kader bizi bu memlekete hizmet için, 20. yılına giren siyasi hayatımızda büyükşehir belediye başkanlığına getirdi. Rabbime şükürler olsun ki, hemşehrilerimin hizmetindeyim” dedi.

yunus_emre-21-214x3002017 YILINDA YOL VE SU SORUNU KALMAYACAK

Ordu’da söz verdikleri projeleri bir bir hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “İnşallah 2017 yılı itibarı ile grup yolları dahil olmak üzere, Ordu’muzun tamamını sıcak asfalt yapacağız dedik ve yine 2017 yılı itibarı ile nüfusumuzun yüzde 95 ‘inin su meselesi kalmayacak dedik. Şuan ki planlamalarımız, projelerimiz, hep bunun üzerine. Sadece bu yıl Büyükşehir Belediyesi olarak, suya harcayacağımız para, 52 milyon lira. Büyükşehir Belediyesi olarak 1 yıllık süre içinde, Ordu il genelinde 131 milyonluk yatırım yaptık. Bundan sonra da aynı kararlılıkla Ordu’ya hizmet edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Yılmaz konuşmasının ardından Aydınlar Ortaokulu bilim ve teknoloji kulübü öğrencilerinin yaptığı projeleri inceledi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-