eskort samsun

ÜNYENETHABER

Evi Yanan Vatandaş Yardım Bekliyor

Evi Yanan Vatandaş Yardım Bekliyor
02 Haziran 2015 - 9:37

 

Adsız

 

Evinin yanması sonucu sokakta kalan Mehmet EKMEKÇİ adındaki vatandaş yetkililerden yardım istedi.

17.04.2015 tarihinde yaşadığı evde çıkan yangın sonucu ev tamamen kül haline dönmüştü. Sonrasında kimsesi ve kalacak yeri olmadığı için sokakta kalan Mehmet Ekmekçiyi komşuları kendi evlerinde misafir etmeye başladılar. Bu zaman zarfı içerisinde bir çok mercilere başvurularda bulunan Mehmet Ekmekçi, kendisinin ciddiye alınmadığınıNuman KurtulmuÅŸ ve hiç bir yerden yeterli destek alamadığını dile getirirken ”500 TL belediye ve 500 TL’da kaymakamlıktan olmak kaydıyla toplamda bin TL yardım aldım. Fakat bu meblağlar benim evimi yeniden inşa etmeme yetmiyor.”  dedi.

Ahmet EKMEKÇİ;

Komşularımdan Allah razı olsun…

”17.04.2015 tarihinde evim yandı. Evimin yanması ile birlikte sokakta kaldım ve kimsem olmadığı için komşularım bana sahip çıktı.Onlardan Allah razı olsun. Maddi durumum yetersiz, başımı sokacak bir evim vardı fakat şuan o da yok. Yaklaşık 1 aydır komşularımda yatıp kalkıyorum. Onlarda olmasa sokaklarda yatacağım.

Nereye gitsem beni farklı mercilere yönlendiriyorlar

Neredeyse her gün Kaymakamlık, Belediye gibi mercilere başvurularda bulunuyorum. Belediye Başkanımızla, Kaymakamımızla görüşüyorum ve kendilerinden yardım istiyorum, bana destek olsunlar istiyorum. Nereye gitsem beni farklı mercilere yönlendiriyorlar. Hayırseverlerden ve büyüklerimizden yardım bekliyorum dedi. .

Yetkililerden Mehmet Ekmekçi’ye Cevap Geldi

Mehmet Ekmekçi’nin durumunu bildiklerini,ellerinden geleni yaptıklarını,fakat evini yapmak için ilk önce kendi üzerine arsasının olması lazım.Akrabaları mağdur arkadaşımıza yer verirlerse evini yapma imkanı doğar.Ama kendisinin şuan için böyle bir yeri yok dediler.

yunus_emre-21-214x300

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-