Başkan Yardımcısı OCAK, CHP Ünye İlçe Başkanına Cevap Verdi
Ünye Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Ocak , 3 Haziran 2015 Çarşamba günü Ünye’de yayın yapan yerel bir gazete de çıkan ‘’ Tarihi Yol İhalesine CHP’den Eleştiri’’ başlıklı haberde yer alan iddalara yanıt vererek kamuoyunu bilgilendirdi.
‘’Orhan Bodancı’dan Talihsiz Açıklama’’
Ünye Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Ocak CHP Ünye İlçe Başkanının yapmış olduğu açıklama ile ilgili; ‘’Göreve geldiği İlk günden beri dur durak bilmeksizin çalışan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar Ünye’de yıllardır el atılmamış atıl ve köhne kalmış bir çok işe el atarak adeta Ünye’nin Vizyonunu değiştirirken Başkanımız Ahmet Çamyar’a ve çalışmalarına bu memlekette tek bir dikili ağacı olmamasına rağmen hiçbir bilimsel dayanağı olmamasına rağmen sadece 7 Haziran Milletvekili seçimleri öncesi siyasi çıkarlar için yapılan emek ve çalışmaları karalayan bu talihsiz açıklamayı esefle kınıyorum’’ dedi.
‘’Ölçümlerimiz Yapılmakta’’
Ünye Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Ocak açıklamasının devamında, ‘’ Ünye Belediyesi tarihinin en büyük beton yol yapım ihalesine çıkmış ve en uygun teklifi yapan firmaya bu ihaleyi vermiştir ihale sonucunda planlanan tarihte ilk olarak Fatih Mahallemizde beton yol yapım çalışmasına başlanılmıştır. CHP Ünye İlçe Başkanının yaptığı açıklamada ihale şartnamesine uyulmayacağı konusundaki iddiaları tamamen asılsız olup teknik ekibimiz ve denetmenlerimiz tarafından betonun santralden çıktığı andan yola dökülmesine kadar ki her aşamayı titizlikle takip etmekte ve bunlarla ilgili gerekli numuneler ile karot ölçümlerini itina ile gerçekleştirilmektedir.
Bizler bu çalışmalara başlamadan önce bilimsel verilerle bölgemizin şartlarını göz önünde bulundurarak bir alt yapı oluşturduk. Aldığımız teknik bilgilerle ve çevremizde bizlerle aynı coğrafi şartlara sahip belediyeler ile yaptığımız görüşmelerde Bölgemizin hava ve coğrafi şartları göz önüne alındığında C20 türü betonun uygun olduğu , iddia edildiği gibi ömrünün bir iki yıl değil ortalama 30-35 yıl olduğu bilimsel bir gerçektir ve örnekleri halen Ünye’mizde bulunmaktadır. Bugün evlerimizde deprem yönetmeliğinde yer alan C20 Beton türü kullanılmakta yani bizler bu çalışmaları yaparken alelade değil bilimsel verilere dayanarak yapıyor ve ihaleyi yapıp çalışma başladıktan sonrada işin peşini bırakmaksızın takibini çalışmanın her aşamasında titizlikle gerçekleştiriyoruz. Bizler hizmet için geldik çalışıyoruz basit hesapların peşinde koşmadık koşmayacağız da o yüzden sözümü şu cümleyle tamamlamak istiyorum ‘’ Herkes Konuşur Ünye Belediyesi Yapar.’’ Diyerek Sözlerini Tamamladı.