eskort samsun

ÜNYENETHABER

PERŞEMBE’NİN SU SORUNU BİTİYOR…

PERŞEMBE’NİN SU SORUNU BİTİYOR…
15 Haziran 2015 - 16:28

OSKİ Perşembe ilçesindeki içme suyu yatırımlarını Ramazan ayına kadar bitiriyor.

manset

Yatırım çalışmalarını aralıksız sürdüren OSKİ Genel Müdürlüğü, hayata geçirdiği projelerin hızlı bir şekilde imalat ve kazı işlemlerini tamamlayarak, Orduluların hizmetine açmaya başladı.

yunus_emre-21-214x300OSKİ Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılı yatırım programında yer alan Perşembe ilçesi Çınar ve Düz Mahalleleri içme suyu hattı ile Çınar ve Fındık Mahalleleri’ne inşa edilen içme suyu depolarının yapımının, Ramazan ayında bitirilmesi hedefleniyor. Yapılan yatırımla birlikte Kordon Tepe su deposuna gelen arıtılmış, temiz ve sağlıklı içme suyu, 5.500 metre yeni içme suyu hattı döşenerek; Düz, Çınar ve Tarlacık Mahalleleri’nin içme suyu ihtiyacını karşılamış olacak. Bölgeye ayrıca inşa edilen 2 adet 100 metreküplük içme suyu deposunun yapımı tamamlanırken, içme suyu hattının bitimiyle birlikte vatandaşların hizmetine açılacak.

İŞ ZAMANINDA BİTİRİLİP TESLİM EDİLECEK…

Yatırımın son durumu hakkında bir değerlendirmede bulunan OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük şunları ifade etti: 52 Milyonluk dev su yatırımını Ordu kamuoyuna tanıttığımız günlerde hatırlarsanız, planladığımız projelerimizi çok hızlı bir şekilde ihale ve teknik şartname gibi prosedürleri zaman kaybı yaşamamak için hızlı şekilde tamamladığımızı belirtmiştik.  Sahaya indiğimizde ise modern ve gelişmiş ülkelerde görmeye alışık olduğunuz, kazılan yerlerde boruları döşeyip hemen kapatma, inşasına başlanılan yapıyı anında hizmete açma gibi, işi zamanında bitirme ve teslim etme ilkelerine önem vererek, yatırımlarımızı hızlı bir şekilde sonuçlandırmaya başladık. Perşembe ilçemizdeki 2 adet 100 metreküplük içme suyu depolarımız şu anda bitmiş durumda. 5.500 metrelik içme suyu hattımızda ise 250 metrelik kısa bir mesafe kaldı. Malum, Karadeniz Bölgesi ve Ordumuz zor bir coğrafyaya sahip, içme suyu hattımızı döşerken arazi yapısından dolayı çalışmalarımızı zorlaştıran birçok engelle karşılaşabiliyoruz. Ama ekiplerimizle bu tip durumları mazeret göstermeden, Perşembe ilçemizdeki yatırımlarımızı Ramazan ayına kadar bitirmeyi hedefliyoruz.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-