eskort samsun

ÜNYENETHABER

Kent Konseyleri Başkanlarından, Vali Balkanlıoğlu’na Ziyaret

Kent Konseyleri Başkanlarından, Vali Balkanlıoğlu’na Ziyaret
25 Haziran 2015 - 17:33

 cvc

            Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin 26 Haziran’da Ordu’da gerçekleştireceği toplantıya katılmak üzere Ordu’ya gelen 30 Büyükşehir Kent Konseyi Başkanları Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti.

            Ordu Kent Konseyi Başkanı Av.Atilla Tatar’ın evsahipliğinde Ordu’da gerçekleştirilecek toplantı ve ziyaret amacıyla ilgili bilgi veren Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Hasan Soygüzel, “Yeni büyük şehirler kuruldu. Kent Konseyleri, Kent Konseyi Yönetmeliğinde üretken değildi. yunus_emre-21-214x300O yüzden bunu masaya yatıralım dedik. kent konseyi kurullarından ve kent konseyi başkanları ve sekreterinden  büyük şehirdeki kent konseylerinden birer temsilci üniversitedeki arkadaşlarımızdan birer çalışma yaptırdık. Türkiye Belediyeler Birliğinden, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünden ve Birleşmiş Kentler Yerel Yönetimler Teşkilatından birer arkadaşlar gelecekler. Yarın yapacağımız toplantıda bu konuyu masaya yatıracağız. Tam gün boyunca problemler nelerdir? Büyük şehirlerde kurulmayan bazı büyük şehirler var neden kurulmuyor? Neler yapmak lazım? Yönetmelikte bazı değişiklikler söz konusu olabilir o konudaki önerilerimizi gündeme getireceğiz bu vesileyle Ordu’dayız “dedi.

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Ortak akılla şehri yönetmek diyelim. Kentin düşünen insanları ‘benim de bazı önerilerim var’ kentle ilgili diyen insanların bir araya geldiği, şehirle ilgili daha yaşanabilir olması, daha güzel olması için önerilerini anlatıyorlar. Bir istişare olduğu için bağlayıcı değil. Öneri bu. Kent konseylerinin tam fonksiyon ifa etmesi için yönetim kademesinde bulunan insanların bu önerileri dikkate alması, kent konseylerin yaşamasını artıracaktır. Yöneticilerin başarılı olması için kent konseyine kulak vermesi gerekmektedir. O zaman başarıyı yakalayacaktır. Sizleri tebrik ediyorum işinizden, gücünüzden zaman ayırıp bu işlerle uğraşıyorsunuz teşekkür ederim” diye konuştu.

            Ziyarette, Ordu Kent Konseyi Başkanı Av.Atilla Tatar ve Ordu Kent Konseyi Sekreteri Seyfettin Kızıl da hazır bulundu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-