eskort samsun

ÜNYENETHABER

Doğanın Binbir Rengi Tek Yolda Birleşiyor…

Doğanın Binbir Rengi Tek Yolda Birleşiyor…
26 Haziran 2015 - 16:36

KARADENİZ ALTERNATİF TURİZMİN MERKEZİ OLACAK…

manset

Ordu Büyükşehir Belediyesi Yeşil Yol çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İki kısımdan oluşan projede kazı ve dolgu çalışmalarının yanı sıra sanat yapılarının da imalatında önemli mesafe alındı.

ORDU’NUN 8 İLÇESİNDEN GEÇİYOR…

Samsun- Artvin illeri arasındaki yaylaların, Doğu Karadeniz Master Planı kapsamında birbirine bağlanacağı “Yeşil Yol Projesi” nin Ordu il sınırları içerisindeki çalışmalarını Ordu Büyükşehir Belediyesi sürdürüyor. Samsun’dan Artvin’e kadar uzanan proje kapsamında toplamda 2 bin 567 km’lik uzunlukta olacak Yeşil Yol, Ordu il sınırlarında Akkuş-Kumru-Korgan-Kabataş-Aybastı-Gölköy-Mesudiye ve Kabadüz ilçelerinden geçiyor.

HAVA KOŞULLARINA RAĞMEN ÇALIŞMALAR SÜRDÜRÜLÜYOR…

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülen çalışmalar kapsamında Kabadüz ilçesi Çambaşı Yaylası ile Mesudiye ilçesi Topçam Mahallesi arasında devam eden yol yapım çalışmalarına özellikle hava muhalefeti nedeniyle zaman zaman ara verildiği bildirildi. Bazen de yoğun sis altında ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü belirten yetkililer, hava koşullarının ağırlaşmadığını, her an arazideki yoğun çalışma temposunun devam ettiğini söyledi.

Başkan Enver Yılmaz “Yeşil Yol Projesi” ile Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin yaylalarını kapsayan 2 bin 567 kilometrelik yolun, Karadeniz yaylalarını birbirine bağlayacağını belirtti.

yunus_emre-21-214x300BAŞKAN YILMAZ; “BU PROJE İLE BÖLGEMİZ İLGİ ODAĞI OLACAK”

Kabadüz-Çambaşı arasında devam eden iyileştirme çalışmalarının devamında, Çambaşı Kayak Merkezi’nin de hizmete girmesi ile birlikte, Yeşil Yol’un il turizmine büyük katkı sağlayacağının altını çizen Başkan Enver Yılmaz, Mesudiye ilçesine bağlı Zile Obası, Kızılağaç Yaylası, Köşe Obası gibi yaylaların tarihi ve doğal özelliklere sahip olduğunu, bu yaylaların Yeşil Yol Projesi’nin tamamlanması ile birlikte yurt içi ve yurt dışından gelen turistler için ilgi odağı haline geleceğini söyledi. Proje ile doğa turizminin etkin bir kolu olan eko-turizmin de canlanacağını beklediklerini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Ordu il sınırları dahilinde Büyükşehir Belediyesi olarak proje doğrultusunda yol çalışmalarını sürdürüyoruz. İki kısımdan oluşan projede kazı ve dolgu çalışmaları ile birlikte sanat yapılarının da imalatı devam ediyor. “Yeşil Yol tamamlandığında yaylalarımızın doğal güzelliğini hem ülkemizin insanlarına hem de dünya insanlarına tanıtacağız. Doğal güzelliklerimizi onlarla paylaşmak, bölge insanımızın da ekonomisine katkı sağlamak için yol projesinde yoğun olarak çalışılıyor. Samsun’dan hareket eden bir kişi Batum’a gidene kadar Yeşil Yol’dan geçerek Karadeniz’in tüm güzelliklerini görmüş olacak” dedi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-