eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Hükümet Konağı Proje Üzerinde Yeniden Çalışılıyor”

“Hükümet Konağı Proje Üzerinde Yeniden Çalışılıyor”
30 Haziran 2015 - 4:43

DSC_9776Vali Balkanlıoğlu, Yeni Yapılacak Hükümet Konağı İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Karayolları Şube Şefliğinin bulunduğu yerde yapılacak yeni Hükümet Konağı binası ile ilgili son günlerde kamuoyunda yer alan  haberler üzerine basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Proje Üzerinde Yeniden Çalışılıyor”

“Orduya yakışır güzel bir hükümet konağımız  yok. Eski ve yetersiz  olan  hükümet konağı dairelerin değişik noktalara dağılmasına yol açmış” diyerek, konuşmasına başlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Karayolu arazisi hükümet konağı yapılmak üzere takas  edilmiş ancak, burası yeşil orman ve çam ağaçları ile kaplı. Halkımız da haklı olarak duyarlılık gösteriyor ve buranın yeşil kalmasını istiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, daha önce yaptığı açıklamalarda Karayolları Şube Şefliğinin bulunduğu yerde hükümet konağının yapılmasına sıcak bakmadığını dile getirmiş. Ben kendisiyle görüştüm, endişelerini  ve  niye karşı çıktığını anlattı. Oradaki yeşilliğin, o güzelliğin yok olmasını istemediğini belirtti. Bizler de kendisine hak verdik. Orada, Karayolları  Bölge Müdürlüğüne bağlı şantiyesi, şefliği ve iş makinelerinin konduğu  hangarlar var. Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüştükten sonra bir çalışma başlattık” dedi.

“Yeni Bina  Bir Dal Bile Kesilmeden Yapılacak”

Proje üzerinde yeniden çalışıldığını  ve yapılacak revizyonla bir dal bile kesilmeden yeni binanın yapılacağını vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, ”Yukarıdan bile bakıldığında binaların gözükmeyeceği, çok katlı olmayan, modern, Ordu’ya yakışacak şekilde bir bina olacak. Bazı binalar vardır ki, bulunduğu yere güzellik katar ve o  bina ile anılır orası.  Biz oraya güzellik katacak,  dokuyu bozmayacak, belediyenin ve vatandaşların her türlü endişesini giderecek yapı üzerinde çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızla çalışmalarımız uyum içinde  devam ediyor” diye konuştu.

“Resmi Kurumlar Bir yerde Toplanacak”

Vali Balkanlıoğlu, ”Valilik ve bütün birimleri, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Göç İdaresi, Dernekler, Milli Eğitim, Defterdarlık, Tarım Müdürlüğü ve Nüfus Müdürlüğü gibi kuruluşları dahi bünyemize alacağız. Vatandaş oraya gittiği zaman resmi daireler ile ilgili her işini aynı yerde yapacak,  vakit kaybetmeyecek, formaliteler azalacak. Bütün bunları yaparken bir ağaç dalı kesmeye bizimde hiç niyetimiz yok. Biz, bulunduğumuz yerde halkı ile, Belediyesi ile çelişkiye düşen, polemiğe giren bir idareci hiç olmadık, olmayız. Endişeleri dinledik ona göre proje hazırlanıyor. Şu an  orada Karayollarına ait olan binaların olduğu yerde yeni binalar yapılacak. Yeşilliğe hiçbir şekilde dokunulmayacak. Mevcut Valilik binası ise belediyeye verilecek” şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-