![](https://unyenethaber.com/wp-content/uploads/2024/03/gorkem.jpg)
![IMG_0476](http://www.unyenethaber.com/wp-content/uploads/IMG_04761-300x150.jpg)
Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Garnizon Komutanlığı tarafından şehit aileleri ve gaziler onuruna verilen iftar yemeğine katıldı.
İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde verilen iftar programına, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve eşi Esma Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak, Jandarma Albay Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği (TÜMŞAD) Ordu Şube Başkanı Hasan Kaplan ile şehit aileleri, gaziler ve askerler katıldı.
Ordu Garnizon Komutanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”İftar yemeğimizi karavanada yiyerek sizlerle paylaştık. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Kiminiz şehit yakını, kiminiz gazisiniz. Bu memleketi sizlere borçluyuz. Bugün burada iftar yapabiliyorsak, şanlı bayrağımız dalgalanıyorsa, bunlar sizlerin, evlatlarınızın ve nöbet tutan askerlerimizin sayesindedir” diye konuştu.
Vali Balkanlıoğlu, “Bu memlekete sahip çıkacağız. Şehitlerimizin bize bıraktığı emaneti sonsuza dek bu memlekette devam ettireceğiz. Garnizon Komutanımız Jandarma Albay Şeref Çakmak’a ve silah arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.