eskort samsun

ÜNYENETHABER

CİVİL’DE İKİNCİ ETAP BAŞLIYOR…

CİVİL’DE İKİNCİ ETAP BAŞLIYOR…
30 Haziran 2015 - 15:15

DEĞİŞİM DEVAM EDECEK…

55555

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan “Civil Irmağı İkinci Etap Çevre Düzenleme Projesi” hayata geçiriliyor. Kentin en önemli rekreasyon alanlarından biri olan Civil Irmağı bu proje ile birlikte büyük bir değişim yaşayacak.

Civil Irmağı İkinci Etap Çevre Düzenleme Projesi ile insanların uzun süre vakit geçirebileceği bir rekreasyon alanı oluşturulacağını belirten yetkililer aynı zamanda yaşam alanı olarak düzenlenen proje bünyesinde; 1.5 km’lik yürüyüş parkuru, 10.000 m²’lik park alanı, çocuk oyun alanı, fitness alanı, 10.000 m²’lik pazar yeri alanı bulunduğunu ifade ederek, projenin TESK Otel yanından başlayıp Sivil Savunma köprüsünde son bulacağını açıkladılar.

BAŞKAN YILMAZ; “DEĞİŞİM SÜRECEK…”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz konu hakkında yaptığı açıklamada, şehrin görüntüsüne yakışmayan Civil Irmağı’nın ıslah çalışmalarının sürdüğünü, bu kapsamda ilk etap çalışmaları sona eren projede ikinci etap çalışmaların başladığını söyledi. Başkan Yılmaz; “Seyir terasları, yürüyüş ve bisiklet yolları, yeşil alan, oyun parkları, pazar yeri olacak projemizi hazırladık. Halkımız bu yaptığımız çalışmayla birlikte bölgedeki değişimi görecek. Civil Deresi’nin, kısa süre içinde etap etap ıslah edilerek daha güzel bir görünüme kavuşmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-