eskort samsun

ÜNYENETHABER

OKULLARDA GÜVENLİ YAŞAM

OKULLARDA GÜVENLİ YAŞAM
01 Temmuz 2015 - 4:00

OKULLARDA GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLİK KULÜPLERİ KURULUYOR…

manset

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, düzenlenen ortak toplantıda bir araya geldi.  Toplantıda 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında okullarda gerçekleştirilen faaliyetler ile 2015 yılı Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası’nda gerçekleştirilen eğitim ve tatbikatlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordineli olarak yürütülecek çalışmalar kapsamında İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Altınordu ilçesinde yer alan okulların sivil savunma kulübü öğretmenleri katıldı.

yunus_emre-21-214x300SİVİL SAVUNMA VE İTFAİYENİN ÖNEMİ MASAYA YATIRILDI…

Yıllık çalışma planında yer alan sivil savunmanın önemi, doğal afetler ve doğal afetlerden korunmanın yolları, deprem konusu, okullarda bulunan yangın tüpleri ve yangın köşelerinin incelenmesi, yerlerinin öğrenilmesi, bulunan malzemelerin kullanılabilirlik durumu ve malzemelerin kullanma biçimleri konusunda bilgilendirme yapılarak bu noktada itfaiye teşkilatının okullar ile koordineli çalışma isteği vurgulandı.

OKULLARDA GÜVENLİ YAŞAM

Ayrıca toplantıda öğretmenlere, okullarda güvenli yaşam semineri kapsamında eğitimler verilerek, bilinçli bir nesil olabilme adına istişarelerde bulunuldu.

İtfaiye ve okullarda bulunan sivil savunma kulüplerinin koordineli çalışması gerekliliğini vurgulayan yetkililer, okullarda kulüp öğrencilerine yönelik çalışma başlattıklarını, bu kapsamda gönüllü itfaiyecilik projesi ile okullarda öğrenciler ile buluşmayı hedeflediklerini belirttiler. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLİK PROJESİ KONUŞULDU

Bu proje kapsamında öğrenciler ile ortak projeler üreterek aktiviteler gerçekleştirmek, belli dönemlerde izci kamplarında öğrencilerimiz ile buluşup doğal yaşamla öğrencileri buluşturmak istiyoruz. Okullarda kuracağımız gönüllü itfaiyeci kulüplerimiz ile ortak projeler üreterek öğrencilerimiz ile itfaiyeyi bütünleştirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda her yıl eylül ayında kutladığımız itfaiye haftasında, okullarda oluşturduğumuz kulüp öğrencilerimiz arasında eğlenceli yarışmalar yaparak itfaiye haftası etkinliklerine gönüllü itfaiyeci öğrencilerimizi de katmak istiyoruz. Bu noktada sivil savunma kulübü öğretmenlerinin, okullar ile itfaiye arasında köprü görevi görmesini bekliyoruz.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-