eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Çocuklara, Bizi Biz yapan Değerler Anlatılmalı”

“Çocuklara, Bizi Biz yapan Değerler Anlatılmalı”
03 Temmuz 2015 - 10:15

Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Aile ve Sosyal  Politikalar Müdürlüğü Saat Gibi Düzgün Çalışmalı”

IMG_0570

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Aile ve Sosyal  Politikalar İl Müdürü  Recep Dizdar ve kuruma bağlı birim müdürleri ile bir toplantı yaptı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, en önemli hizmet kurumlarından birisinin Aile ve Sosyal  Politikalar İl Müdürlüğü olduğunu hatırlatarak, “Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının yürüttüğü hizmetler, sosyal devlet olma iddiasındaki bir ülkenin en önemli hizmetleridir. İnsan yaşamına saygı varsa, bu hizmetlerin iyi ve sağlıklı yürümesi  gerekiyor. Toplumun en önemli yapılarından olan aile müessesine sahip çıkma, ailenin önemi ve  ailenin değeri açısından en büyük görev. Dolayısıyla bu kurumun saat gibi düzgün, nitelikli çalışması lazım” diye konuştu.

“Buralar Hizmet Makamı, Herkes Görev Bilincinde Olmalı”

“Buralar hizmet makamıdır, şöhret kazanılacak bir makam değildir” diyen Vali Balkanlıoğlu, “Kurumun sisteme ve düzene girmesi için  tüm birim müdürleri ve çalışanları olarak daha fazla çalışıp, daha fazla gayret içinde olmalısınız. Güzel binalarda saltanat sürmek yerine görev bilincinin içinde sahada çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekiyor” şeklinde konuştu.

yunus_emre-21-214x30043“Çocuklara, Bizi Biz yapan Değerler Anlatılmalı”

Vali Balkanlıoğlu, “Özellikle çocuklara bizi biz yapan değerlerin aktarılması çok önemli. Çocukları toplumun bizden beklentileri doğrultusunda sorunsuz bireyler olarak yetiştirmeliyiz” diyerek, çalışacak personelin ise  çocukları kendi evladı gibi benimsemesinin çok önemli olduğunu vurguladı ve “Personel yaptığı görevi angarya görmemeli, severek yapmalı. Mutlaka dikkat edin” tavsiyesinde bulundu.

Vali Balkanlıoğlu’na Brifing Verildi

Toplantıda daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı birim müdürleri tarafından  Vali Balkanlıoğlu’na bir brifing sundu.

Brifing’de, Ordu’da 25 koruyucu aile bulunduğu, 2002-2015 yılları arasında 68 çocuğun evlat edindirildiği, Terörle Mücadele  Kanunu kapsamında 140 iş başvurusu yapıldığı, bunlardan 119 kişinin atamasının gerçekleştiği belirtilerek, 110 yaşlının kaldığı Ahmet Cemal Maden Huzurevi’nin eski ve kullanışsız olduğu için yerine  yaşlılara yönelik sevgi evi tipi projesinin hayata geçirilmek istendiği, 26 çocuk evi’nin faaliyette olduğu, koruyucu aile sayısının ise  mutlaka artırılması gerektiği ifade edildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-