eskort samsun

ÜNYENETHABER

PERŞEMBE ARITMA TESİSİ YENİLENİYOR

PERŞEMBE ARITMA TESİSİ YENİLENİYOR
03 Temmuz 2015 - 18:00

manset

Ordu Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (OSKİ), Perşembe’ye 1 milyon 600 bin liralık içme suyu arıtma tesisi inşa ediyor.

Ordu’ da yatırımlarıyla dikkat çeken OSKİ, projelerine bir yenisini daha ekliyor. Sakin Şehir “Cittaslow “ markalı Perşembe ilçesinde önemli bir yatırıma daha hayata geçiriyor. Perşembe İlçesi İçme Suyu Arıtma Tesisi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

yunus_emre-21-214x30043YENİ BİR TESİS İNŞA EDİLİYOR

İlçenin Düz ve Çınar Mahalleleri’nde 4.800 metre içme suyu isale hattı ve 2 adet 100 metreküplük depo inşaatı çalışmalarını bitiren OSKİ Genel Müdürlüğü; daha sağlıklı, temiz ve içilebilir içme suyu hizmeti verebilmek için yeni bir içme suyu arıtma tesisi inşa etmeye başladı. Mevcut arıtma tesisinin kullanım ömrünün bitmesi, eski ve hantal olması, yavaş kum filtreli ve işlevini tam olarak gerçekleştirememesi nedeniyle yıkılıp, yerine son teknoloji içme suyu arıtma tesisi inşa edilecek. Temel atma işlemlerinin devam ettiği çalışmanın, iki ay gibi bir sürede 1.600.000 liralık maliyetle bitirilmesi hedefleniyor.

OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, OSKİ’de proje ve yatırım çalışmalarının Ordu’nun bütün ilçelerinde aralıksız sürdüğünü belirterek şu açıklamaları yaptı:

AMAÇ PERŞEMBELİLERE DAHA SAĞLIKLI, TEMİZ VE HİJYENİK İÇME SUYU HİZMETİ SAĞLAMAK

Altınordu ilçemizde geçtiğimiz aylarda açtığımız yeni içme suyu arıtma tesislerimizle, 2040 yılına kadar Altınordu ilçesindeki abonelerimize temiz, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu hizmeti vermeye başladık. Amacımız bu tip tesisleri ve su kaynaklarını Ordu’nun 19 ilçesine kazandırabilmek. Perşembe ilçemizde ise mevcut arıtma tesisi; kullanım ömrünü bitirmiş, hantal yapılı ve eski bir tesis olmasından dolayı abonelerimize sağlıklı içme suyu hizmeti verememekteydi. Ekiplerimiz tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, eski arıtma tesisi yıkılarak yerine son teknoloji yeni bir arıtma tesisi yapılmaya başlandı.

İÇME SUYUNDAKİ BULANIKLIK MEVCUT TESİSİN YETERSİZ KALMASINDAN KAYNAKLANIYOR

Sağlıklı çalışmayan mevcut arıtma tesisinin, yoğun yağmur yağışlarıyla birlikte gelen suyu arıtamamasından dolayı abonelerin içme sularında bulanıklık sorunu oluşmaktaydı. Biz, Perşembeli abonelerimizi bu sorundan kurtarmak ve dünya standartlarında sağlıklı, temiz, içilebilir ve hijyenik içme suyu hizmetini sağlamak için yeni bir arıtma tesisi inşa ediyoruz. Daha önce çok kısa bir sürede başlayıp hemen bitirdiğimiz Düz ve Çınar Mahalleleri içme suyu isale ve depo projelerinde olduğu gibi Perşembe ilçemize inşa ettiğimiz içme suyu arıtma tesisini de çok kısa bir sürede temel atma ve yapım işlerini bitirerek Perşembeli hemşerilerimizin hizmetine açmış olacağız.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-