eskort samsun

ÜNYENETHABER

MESUDİYE’YE 2 YILDA 25 MİLYON LİRALIK YATIRIM…

MESUDİYE’YE 2 YILDA 25 MİLYON LİRALIK YATIRIM…
04 Temmuz 2015 - 16:24

manset

Ordu Büyükşehir Belediyesince organize edilen iftar programları devam ediyor. 19 ilçenin tamamında Ramazan ayı boyunca sürecek iftar programlarının dün akşamki adresi Mesudiye ilçesi idi.

İftar programı sonrasında yaptığı konuşmada, Mesudiye’de önümüzdeki süreçte hayata geçecek yatırım programları hakkında bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi Mesudiye ilçesine 2 yıl içinde 25 milyon liralık yatırım yapacaktır” dedi.

yunus_emre-21-214x30043İFTARA MİLETVEKİLİ AV. OKTAY ÇANAK’TA KATILDI…

Yeni dönem Ordu Milletvekili Av. Oktay Çanak’ın da bulunduğu ve yaklaşık 1700 kişinin katıldığı iftar programında konuşan Başkan Enver Yılmaz, “7 Haziran seçimlerinde %60’a yakın oy vererek, ülkemizdeki 970 ilçenin arasında partimizin en çok oy aldığı 198. İlçe olma gururunu bizlere yaşattı. Sizlere gönülden teşekkür ediyorum. Bugün aramızda sizlerin seçtiği çok değerli bir milletvekili arkadaşımız Sayın Av. Oktay Çanak’ta bulunuyor.  Kendisini yürekten alkışlıyorum” şeklinde konuştu.

2 YILDA 25 MİLYON LİRA…

Mesudiye’nin coğrafi anlamda Ordu’nun en büyük ilçesi olduğuna dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, bu büyüklüğün bazen avantaj, genellikle de dezavantajlar ortaya çıkardığına vurgu yaptı. Mesudiye ye yapılacak yatırımlarla ilgilide bilgi veren Başkan Yılmaz; “Hatırlatmakta fayda görüyorum. Mesudiye ilçemizin bütçesi 5 milyon lira idi. Ordu İl Özel İdaresinden bu ilçemiz 67 Mahallesi ve 3 beldesi ile birlikte 700 bin lira para alıyordu. Bu cüzzi bütçe ile birlikte Mesudiye kalkınmaya çalışıyordu.  Biz ise Büyükşehir Belediyesi olarak 2 yıl için alt yapı, su ve yoluna toplam 25 milyon lira para ayırdık. 2 yıl içerisinde bu hizmetlerimizin tamamını hayata geçireceğimizin sözünü vermiştim. Hükümetimizin de verdiği destek ile birlikte, bu birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece verdiğimiz sözleri tek tek yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz sözlerine şöyle devam etti;

MESUDİYE’NİN YAZ  NÜFUSU 70-80 BİN KİŞİ…

Kış nüfusu 2-3 bin olan Mesudiye ilçemizin yaz nüfusu ise 70-80 bin oluyor. Bundan sonra Mesudiyeli kardeşlerimiz memleketine gelecek ve birlik ve beraberlik içerisinde, kurultayı ile, kardeşler topluluğu olarak örnek olmaya devam edecektir. Bugün iftarımıza teşrif eden yaklaşık 1700 kişiye çok teşekkür ediyorum. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Mesudiye kaymakamımızın Erzurum’a tayin olduğunu öğrendik. Değerli kaymakamımıza Ordu’ya ve Mesudiye’ye verdiği hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz, yeni görev yerinde de başarılarının devamını diliyoruz.

İftar programının devamında ise Mesudiye Belediyence araç filosuna katılan 3 yeni iş makinası Başkan Enver Yılmaz ve beraberindekiler tarafından hizmete alındı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-