eskort samsun

ÜNYENETHABER

GÖLKÖY’E MÜJDE…

GÖLKÖY’E MÜJDE…
08 Temmuz 2015 - 15:00

manşet

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen iftar programları devam ediyor. Gölköy’de düzenlenen yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar programında konuşan Başkan Enver Yılmaz; “2017 yılı itibariyle Gölköy’ün söz verdiğimiz gibi yol ve su sorunu ortadan kalkmış olacak. Gölköy’e ayrılan bütçe 25 milyon lira” dedi.

 SON 60 YILIN EN YAĞIŞLI MAYIS VE HAZİRAN’I…img288

Başkan Enver Yılmaz” Bugün yağmurlu bir havada sizlerle Gölköy’de 14. iftar programındayız, sadece geçen gün Ünye’de gerçekleştirdiğimiz iftarımızda yağmur yağmadı. Son 60 yılın en yağışlı Mayıs, Haziran aylarını geçiriyoruz. Bir tarafta suyla ilgili mutluluk oluşurken, diğer tarafta ulaşımla, yolla ilgili sorunlar yaşanıyor. 1 Nisan itibariyle asfalt dökmeyi planlarken, Temmuz ayının ilk haftası geçti, hava koşulları nedeniyle hala asfalt dökmeye başlayamadık “dedi.

Öğle saatlerinde Gölköy’e geldiklerini belirten Başkan Yılmaz, Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert ile birlikte Damarlı Mahallesinden başlamak üzere; Çetilli, Ahmetli, Sakçaköy, Güzelyurt, Bardakçı, Düz Yayla, Karahasan, Fındıcak, Cinnazoğlu, Haruniye, Süleymaniye, Cemaliye Mahallerini gezerek, buralarda devam eden yol ve altyapı çalışmalarını yerinde incelediklerini söyledi.

yunus_emre-21-214x30044
ULUBEY, GÜRGENTEPE, GÖLKÖY YOLU BİTİYOR…

Başkan Enver Yılmaz Ulubey, Gürgentepe, Gölköy yolunda müteahhit firmadan kaynaklı üç buçuk yıllık bir gecikme olduğunu söyleyerek; “Başbakan Yardımcımız, Milletvekillerimiz ve bizler devreye girdik. İflas eden firmanın sözleşmesi bakanlık tarafından iptal edildi. Geçtiğimiz hafta itibariyle ulusal firmalardan bir tanesi yeni ihaleyi aldı. Önümüzdeki günler itibariyle yol çalışması söz verdiğimiz gibi başlamış olacak “ şeklinde konuştu.

25 MİLYONLUK DEV YATIRIM…

Gölköy Belediyesi’nin Büyükşehir olmadan önce 2013 yılında İl Özel İdaresinden aldığı bütçenin 800 bin lira olduğunu ve bu rakamın Büyükşehirle birlikte 25 milyon liraya çıktığına vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz ”Bu para ile Gölköy Belediyesi yol, su, kanalizasyon ve diğer yatırımları yapması mümkün değildi. Biz bir buçuk yıllık süreçte Gölköy’ün yol ve su yatırımlarına tam 25 milyon lira gönderdik.  Önümüzdeki günlerde sıcak asflat programında olan Direkli, Haruniye ve Süleymaniye yollarımızı bir an önce bitireceğiz.  2017 yılı itibariyle Gölköy’ün söz verdiğimiz gibi yol ve su sorunu ortadan kalkmış olacak “ dedi.

GÜZELYURT’A MÜJDE….

Konuşmasında Güzelyurt Mahallesi meydanında düzenleme yapılacağının müjdesini veren Başkan Yılmaz; ”Güzelyurt Mahallemize üstü kapalı sentetik halı saha yapacağız.  Büyükşehir olduktan sonra tüm ilçelerimizin mağduriyetlerini gideriyoruz. Tüm ilçelerimize eşit mesafede adaletli bir şekilde yaklaşıyoruz. Bu yağmurlu havaya rağmen iftarımıza teşrif eden tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Sahura kadar buradayız Gölköy’lü kardeşlerimizi dinleyerek sorunlarına çözüm olacağız “ ifadelerini kulandı.

İftarlarını açtıktan sonra Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda ilk üçe giren Gölköy’lü öğrencilere Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Gölköy Kaymakamı Mustafa Hamit Kırıcı, Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert ve Ak Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk tarafından bisikletleri verildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-