eskort samsun

ÜNYENETHABER

BU DEREYOLU BAŞKA!

BU DEREYOLU BAŞKA!
08 Temmuz 2015 - 19:00

ORDU’DA İŞLER YOLUNDA

11695032_619015154867640_2984208551665674650_n

FERHAT OLDUK DAĞLARI DELİYORUZ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Karadeniz’in zorlu coğrafyasında, “Ferhat olduk dağları deliyoruz. Gölköy’ün Dereyolu olarak bilinen, Gölköy-Direkli-Kabataş-Çatalpınar bağlantı yolu inşallah sıcak asfalta kavuşacak” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde yürüttüğü ve bir ilk olma özelliği taşıyan 752 km’lik sıcak asfalt çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Türkiye’deki belediyeler arasında en prestijli projelerden biri olarak gösterilen yol çalışmaları sırasında, Ordu’nun zorlu arazi şartlarında doğayla büyük bir mücadele örneği sergileniyor.

yunus_emre-21-214x30044
BAŞKAN YILMAZ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Ordu’da gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmalarına büyük önem veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Dereyolu olarak tabir edilen Gölköy-Kabataş-Çatalpınar-Fatsa bağlantı yolundaki sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Yılmaz, yolun Direkli Mahallesi’ne kadar olan kısmının yılsonuna kadar bitirilmesi talimatını verdi.

“KARARLIYIZ; YOL SORUNU BİTECEK”

Ordu’da yol sorununu bitirmeye kararlı olduklarının altını çizen Başkan Yılmaz, “Büyükşehir Belediyemizin en sarp ulaşım ve grup yollarından bir tanesi Gölköy-Direkli-Kabataş güzergahında incelemelerde bulunduk. Havanın müsaade ettiği oranda özellikle yol boyunca sert coğrafya ve taş olan bölgelerde gerekli kırımları arkadaşlarımız yapmışlar. Özellikle yolun alt ve üst kısmına örülecek duvarlarla birlikte inşallah çalışmalar hızlanacak. Bu yolda özellikle Gölköy-Direkli yolunun yıl sonuna kadar tamamlanmasının talimatını verdik” diye konuştu.

EN BÜYÜK ENGEL HAVA ŞARTLARIimg288

Hava şartlarının çalışmaları olumsuz etkilediğini de belirten Başkan Yılmaz,  “Bu yıl her yerde de söylüyorum; havadan ve iklimden kaynaklanan sebeplerle yaklaşık 3 aydır rötarlı gidiyoruz. Şu anda da yağmur yağıyor, yağmurun yağdığı anda ne taş örülmesi yapımı ne de inşaatın devam etmesi mümkün değil. Gölköy ilçemiz de coğrafi büyüklüğü itibariyle hem ilçe belediyesinin yolu hem de büyükşehir belediyesi yol ağı itibariyle en büyük ilçelerimizden bir tanesi.  Biz inşallah yol ve su konusunda hemşerilerimize verdiğimiz sözleri birebir takip ediyoruz. Bu yol bittiğinde Gölköy-Kabataş-Çatalpınar bağlantı yolu tamamlanmış olacak” şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-