eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ünye Türkiye İle Yarışıyor

Ünye Türkiye İle Yarışıyor
10 Temmuz 2015 - 14:33

 Şİİ

Ünye Devlet Hastanesi Organ Bağış Birimi sadece Ünye’de topladığı gönüllü bağışçı sayısı ile Türkiye’de birçok ili geride bıraktı.

yunus_emre-21-214x30044
Ramazan ayı nedeniyle Ünye Belediyesinin Cumhuriyet meydanında gerçekleştirdiği iftar etkinliklerinde bir stand açarak çalışmalarını sürdüren Ünye Devlet Hastanesi Organ Bağış birimi 10 gün içinde 250 kişiden organ bağışı alarak bir rekor kırdı.

Cumhuriyet meydanında açılan standı ziyaret ederek birim sorumlusu Songül C. Baykal’dan bilgi alan Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi Op.Dr. Güray Yılmaz, “Organ Bağış Birimimiz hastane içinde de yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Ramazan ayı nedeniyle Belediyemizin ilçede yapmış olduğu etkinlikler bizim için halka ulaşma noktasında iyi bir fırsat oldu. Bu sayede sadece hastaneye gelen vatandaşlarımız değil, buradaki herkese organ bağışı ve organ bağışının önemi konusunda eğitim verme fırsatı bulduk. Bunun semeresini de bugün itibariyle 250  kişinin organ bağışında img288bulunmasıyla almış bulunuyoruz. Tabi burada amacımız bir yarış değil, halkımızın konuya daha duyarlı olmasını sağlamak. Hastanemiz Organ bağışı birimi de bunu ziyadesiyle sağlamış durumda. Ben bu vesile ile hem organ bağış birimimize hem de konuya büyük duyarlılık gösteren Ünye halkına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

IMG_0575 IMG_0561

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-