eskort samsun

ÜNYENETHABER

OSKİ ULUBEY’DE SON TEKNOLOJİ SİSTEMLERİ UYGULUYOR…

OSKİ ULUBEY’DE SON TEKNOLOJİ SİSTEMLERİ UYGULUYOR…
13 Temmuz 2015 - 10:34

manset

img288
OSKİ Genel Müdürlüğü 2015 yılı yatırım programı kapsamında, Ordu’ya kazandırdığı örnek proje ve yatırımların bir yenisini Ulubey İlçesi içme suyu arıtma tesislerinde gerçekleştirdiği restorasyon ve modernize çalışmalarıyla devam ediyor.

ULUBEY İLÇESİNE SAĞLIKLI VE KALİTELİ SU TEMİNİ SAĞLANACAK…

Ulubey İlçesinde mevcut içme suyu arıtma tesisi OSKİ’nin 2014 yılı yatırımları öncesinde arıtma sistemi yavaş kum filtreli ve kapasitesi günde 4.800 metreküp olup özellikle yaz aylarında bulanıklık nedeniyle yeterli ve kaliteli içme suyu temini gerçekleştirememekteydi. 2014 yılında Ulubey İlçesinde içme suyu arıtma tesisinin yavaş kum filtresi inşaatı tamamlandı ve bulanık sorunu çözüme kavuşarak günde 3.450 metre küp arıtılmış içme suyu kapasitesine sahip olan tesis, 6.920 metre küp arıtılmış temiz, kaliteli içme suyu seviyesine çıktı. OSKİ’nin 2015 yılı yatırım programına da dahil edilen Ulubey İlçesi içme suyu arıtma tesisinin yenileme ve restorasyon çalışmasının projesi hayata geçti. Mevcut arıtma tesisine yeni hızlı kum filtreleri yapılmasından sonra kullanımına ihtiyaç duyulmayan yavaş kum filtreleri ve durultucu havuzları yıkılarak yerlerine içme suyunun kalitesi ve miktarının artışını sağlamak amacıyla yeni durultucu ve havalandırma havuzları yapılacak. Tesis otomasyonu genişletilerek ekonomik işletim sağlanacak, aynı zamanda içme suyunun kalitesi her aşamada izlenebilecek. Suyun kaynaktan ilçe merkezindeki musluğa kadar berrak ve temiz kalmasını sağlayacak, arıtma tesisinde son teknoloji sistemler uygulanacak. Yeni yapılan giriş yapısı, depo borulamaları, durultucu havuzlar sayesinde içme suyu arıtma tesisinin ömrü uzatılarak, uzun yıllar Ulubey İlçesine sağlıklı ve kaliteli su temini sağlayacak.

 yunus_emre-21-214x30044ULUBEY İLÇESİNE UZUN YILLAR HİZMET VERECEK BİR TESİS ONARILIYOR…

OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, 2015 yılı yatırım programı dahilinde Ordu’nun 19 ilçesinde OSKİ’nin yatırımlarını sürdürdüğünü belirterek, Ulubey İlçesinde yenilenen içme suyu arıtma tesisi hakkında şu bilgilere yer verdi: “2014 yılında göreve geldiğimiz ilk aylarda, Ulubey İlçesi İçme Suyu Arıtma Tesisi ele aldığımız ve hemen müdahalede bulunduğumuz, kısa sürede acil çözümler getirdiğimiz yatırımlardan bir tanesiydi. Yavaş kum filtre kapasiteli tesisimiz görevini sağlıklı bir şekilde yerine getiremiyor, Ulubey halkı özellikle de yaz aylarında içme suyunda bulanıklık sorunuyla uğraşıyordu. 2014 ve 2015 yatırım yılımızda, tadilat ve restore projelerimizle, dünya standartlarında son teknolojik sistemle donatılmış ve Ulubey İlçesine uzun yıllar hizmet verecek 1.000.0000 TL maliyetli bir tesisi onarıyoruz. Tesisin şuanda yüzde 90’a yakın inşa ve yapım işi bitti. Kalan kısım ise arıtma tesisi içerisinde bulunan 1 tonluk içme suyu deposunun onarım ve tadilat inşaatı. Şuanda tesise, motorlar, vanalar ve elektrik aksamı gibi mekanik ihtiyaçlar monte ediliyor. Arıtma tesisi iki ay gibi bir sürede alt yapı ve yapım işleri tamamlanarak, Ulubeyli hemşerilerimize temiz, sağlıklı, ve hijyenik içme suyu hizmeti sağlayacak.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-