eskort samsun

ÜNYENETHABER

HALKA YASAK YOK!

HALKA YASAK YOK!
14 Temmuz 2015 - 10:40

 Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde bulunan rıhtım alanı ile ilgili proje yarışması düzenleyecek.

 4

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın mahalli seçimler öncesi söz verdiği 7 mega projeden birisi daha hayata geçiyor. Şehrin tam ortasında kalan rıhtım sahası bundan böyle halkın kullanımına açılacak.

yunus_emre-21-214x30044
ATIL BİR DURUMDAYDI

Özel bir firma tarafından işletilen ve Altınordu ilçesinde yer alan Ordu Limanı, daha sona işletmeci firmanın “Zarar ettiği” gerekçesiyle faaliyetlerini durdurdu. İşletmeci firmanın liman sahasından çekilmesiyle, limana olta balıkçıları da dahil olmak üzere giriş ve çıkışlar yasaklandı.

BAŞKAN YILMAZ’IN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın, liman sahasının halka açılması ve buranın turizme kazandırılması amacıyla başlattığı çalışmalar sonuç verdi. Ordu Limanı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Bakanların imzasıyla, Özelleştirme Yüksek Kurulu’nca Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi.

 img288OLTA BALIKÇILARI AYLAR SONRA RIHTIMA KAVUŞTU

Limanın Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne devrinin ardından ilk olarak rıhtım sahasında, iyileştirme ve güvenlik çalışmaları yapıldı. Yine Başkan Yılmaz’ın talimatıyla rıhtım sahasının olta balıkçılarının ve halkın kullanımına açılması sağlandı ve bir mağduriyet daha giderilmiş oldu.

BAŞKAN YILMAZ: PROJE YARIŞMASI DÜZENLEYECEĞİZ

Ordu Limanı olarak bilinen alanda yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Bu alanı halkımızın yoğun olarak kullandığı bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. 300 metrekarelik bir alanda nasıl bir tesis ya da nasıl bir kuruluş olur diye proje yarışması düzenleyeceğiz. Vatandaşlarımızın günübirlik ihtiyaçlarına uygun, olta balıkçılarımızın da kullanabileceği bir alanı Ordu turizmine kazandıracağız” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-