eskort samsun

ÜNYENETHABER

DERSHANELERLE İLGİLİ KONUŞTU

DERSHANELERLE İLGİLİ KONUŞTU
18 Temmuz 2015 - 3:49

Adsız

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerin okula dönüşmesini ve dönüşemeyen dershanelerin kapatılmasını düzenleyen kanunu iptal etmesine ilişkin, “Herhangi bir telaşa kapılmanın gereği yoktur” dedi.
Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş  Anayasa Mahkemesinin dershanelerin kapatılmasına düzenleyen kanunun iptal etmesine ilişkin kararı da yorumladı.
“TELAŞA KAPILMANIN GEREĞİ YOKTUR”
Ancak şunu ifade etmek istiyorum bugün Sayın Milli eğitimBakanımızın da ifade ettiği gibi şu anda bizim Milli Eğitim Bakanlığımız her türlü tedbiri almış vaziyettedir. Okullarımızda çocuklarımıza her türlü dersler verilecek vaziyettedir. Dolayısıyla herhangi bir telaşa kapılmanın gereği yoktur. Ancak öteden beri bizim sistem bakımından eleştirdiğimiz bir nokta var. siyaset, siyaset yapanların sorumluluğu altında olmalıdır” ifadelerini kullandı.
“SİYASİ SORUMLULUKLAR BAKIMINDAN ÜZERİNDE DURULMASI GEREKEN BİR HUSUS”
Alınan kararın gerekçeleri açıklanmadan net bir şey söylenemeyeceğini belirten Kurtulmuş, “Milletin sorumluluğu vermiş olduğu siyasi partiler ve hükümetlerdir. Hükümet bir karar almış ve bu önemli bir karar. Yani bir takım insanlar dershanelerini kapattılar. Bu insanlar okullara dönüşme sürecine girdiler ve bu süreç başarıyla yönetildi. Tam böyle bir noktaya gelinmişken bundan siyasi hiçbir sorumluluğu olmayan bir yargı mekanizmasının bu kararı tamamen yok sayarak ortaya bir sonuç vermesi gerçekten ülkedeki siyasi sorumluluklar bakımından üzerinde durulması gereken bir husustur. Şimdilik bu kadar söyleyeyim kararın gerekçelerini gördükten sonra daha detaylı açıklama yapacağız” şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-