eskort samsun

ÜNYENETHABER

Murat Hazinedar Suçlamaları Cevapladı

Murat Hazinedar Suçlamaları Cevapladı
18 Temmuz 2015 - 4:05

Adsız

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, başkan seçildikten sonra aldığı villa ve arsayla ilgili bir gazetede yayınlanan haberlere tepki göstererek, “Biz yaptığımız bütün işlemleri resmi hesaplardan yaptık. Hiçbir şekilde gayri resmi hesaplardan açıktan bir tek kuruşluk işlemimiz olmamıştır” dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar bayram için geldiği memleketi Ordu’nun Fatsa İlçesi’ndeki Hazinedaroğlu Konağı’nda basın toplantısı düzenledi. Kendisiyle ilgili bir gazetede yayınlanan iddiaları değerlendiren Hazinedar, CHP ve AK Parti’nin koalisyon görüşmeleri olduğu bugünlerde bir gazetede de böyle iddiaların gündeme gelmesinin manidar olduğunu kaydetti. İddia sahiplerinin yargı önünde hesap vereceğini de söyleyen Hazinedar şöyle konuştu:

“Bugün Akşam gazetesindeki haberler aslında daha önce oda tvde yer alan haberler ve cevabı verilmiş haberlerin ısıtılarak yeniden belli bir amaca yönelik, bir itibarsızlaştırmaya yönelik gündeme gelmesinden başka birşey değildir. Bu haberle ilgili olarak mal varlığı ve kaynak açıklamaları yapılmış olmasına rağmen, CHP ve AK Parti koalisyonu için sıcak temaslar devam ederken, daha önce kanuni yollardan yanıtları verilmiş bir iddianın yeniden gündeme taşınması zaten manidardır. Bu noktada Beşiktaş Belediyesi’nin resmi sitesinde de gerekli açıklamalar yapılmıştır. Biz de bu açıklamaları yineliyoruz. Ancak bu açıklamaya rağmen bu iddiayı tekrar manşetlerine taşıyanlar bilsinler ki bu olay biraz önce de söylediğim gibi yargıya taşınacak ve iddia sahipleri Türk yargısı önünde ve kamuoyu nezdinde hesap verecektir.”

Yaptıkları bütün işlemleri resmi hesaplardan yaptıklarını, mal varlığını daha önceden de açıkladığını vurgulayan Murat Hazinedar şöyle konuştu:

“Bilinmelidir ki resmi mal bildirimi açıklamaları ile yetinmeyip, uluslararası denetim kuruluşlarından da mal varlığımızı açık ve net olarak araştırılmasını kendimiz talep edip bunları kamuoyundan bizzat açıklayacağız. Ancak bir de bu iddia sahiplerine dönüp şunu söyleme hakkını kendimizde buluyoruz. Sürekli bu iddiaları gündeme getiren malum havuz medyası patronları da bizim gibi uluslararası denetim kuruluşları tarafından mal varlıklarının araştırılmasını bizzat talep edebilirler mi? 3 dönemdir iktidarda olan AK Partili Belediye Başkanlarının 2004’ten bugüne mal varlıklarıyla ilgili ne gibi değişiklikler olmuştur ve uluslararası denetim kuruluşlarından bizim gibi mal varlıklarını araştırmalarını isteyip kamuoyu önünde bizler gibi açıklayabilirler mi? Biz yaptığımız bütün işlemleri resmi hesaplardan yaptık. Hiçbir şekilde gayri resmi hesaplardan açıktan bir tek kuruşluk işlemimiz olmamıştır.”

Murat Hazinedar kendisine itibar suikasti yapmaya çalışanların amaçlarına asla ulaşamayacağını, 5 milyon TL’ye ev alındığını, kaynağının başkanlık görevi öncesi edinilmiş şirket hisselerinin satışından gelen yasal, meşru ve helal para olduğunu da sözlerine ekledi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-