eskort samsun

ÜNYENETHABER

İÇME SUYU İÇİN HUMMALI ÇALIŞMA

İÇME SUYU İÇİN HUMMALI ÇALIŞMA
22 Temmuz 2015 - 13:27

SU HAYATTIR, HAYATINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ…

manşet

OSKİ, Aybastı ilçesi Sarıyar ve Sefalık Mahalleri’nde içme suyu yatırımlarını sürdürüyor.

Hizmet ağını Ordu’nun bütün ilçelerinde yatırımlarıyla genişleten OSKİ Genel Müdürlüğü, Aybastı ilçesi Sarıyar ve Sefalık Mahalleri’nde içme suyu problemlerine son verecek isale ve şebeke hattı çalışmalarına devam ediyor.

yunus_emre-21-214x300
Aybastı ilçesi Uzundere Mahallesi’ndeki kaynaklardan kaptajlarla alınan içme sularının yetersiz ve sağlıklı hizmet veremeyen borularla bölge halkına ulaşması sebebiyle çalışma başlatan OSKİ Genel Müdürlüğü; Aybastı ilçesi Kayabaşı, Sarıyar ve Sefalık Mahalleleri’nin içme suyu sorunlarını kökten çözecek projeleri hayata geçiriyor.

GENİŞ KAPSAMLI ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR…

Toplam 16.760 metre uzunluğunda isale ve şebeke hattı ile 2 adet 100 metreküplük içme suyu deposunu içeren projede; 1.810 metre isale hattı, 11.350 metre şebeke hattı ve Sarıyar Mahallesi’ne yapılan içme suyu depo inşaatının yapım aşaması tamamlandı. Hava durumunun mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, bölgenin yağış almasına rağmen çalışmaları hızla sürdüren OSKİ, geriye kalan 3.600 metre şebeke hattı ve Kayabaşı Mahallesi’ne yapılan 100 metreküplük içme suyu depo inşasının yapım işini kısa bir süre içerisinde bitirmeyi hedefliyor.

İLÇELERİN TAMAMINDA OSKİ’NİN EN AZ BİR TANE YATIRIM TABELASI VAR

OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, kısa sürede bütün ilçelerde planladıkları projelerin hayata geçirildiğini ve birçok projenin de devam ettiğini img288belirterek, Aybastı ilçesinde sürdürülen içme suyu yatırımları hakkında bilgiler verdi. OSKİ’nin; Ordu’nun ve bölgenin şu anda en yatırımcı kuruluşu olmanın heyecanı ve gururunu yaşadığını söyleyen Genel Müdür Yürük; “Bugün Ordu’nun bütün ilçelerinde OSKİ’nin en az bir tane yatırım tabelasını görebileceksiniz. Sahil, kırsal ayrımı yapmadan Akkuş ilçesinden Gülyalı ilçesine kadar ihtiyaç sırasına göre planlama yaparak, ne yaptığını bilen bir kurum olan OSKİ, yatırımların sonunda farkını tüm Ordulu hemşerilerimize hissettirecektir. Aybastı ilçemizde mevcut hattın verimsiz ve yetersiz kalmasından dolayı kaçak oranı çok yüksek olan, kaynaktan isale ve şebeke hatlarına gelen su daha evlere ulaşmadan mevcut hatlar üzerinde toprağa karışmaktaydı. Bu bölgeye hemen müdahale ederek; konusunda uzman mühendis, teknisyen personellerimizle birlikte saha araştırması ve fizibilite çalışmalarını tamamlayarak kepçelerimiz, kamyonlarımız ve borularımızla sahada çalışmalarımıza hemen başladık. Hava şartlarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesine rağmen projede çalışan personellerimizin özverili ve gayretli çalışmalarıyla birlikte, projenin yarısından fazlasını bitirdik. Yapılan yatırım son bulduğunda bölge halkına sağlıklı, temiz ve kesintisiz içme suyu hizmeti sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-