eskort samsun

ÜNYENETHABER

“SİZLER BENİM ARKADAŞIM, KARDEŞİMSİNİZ”

“SİZLER BENİM ARKADAŞIM, KARDEŞİMSİNİZ”
24 Temmuz 2015 - 18:20

manşet

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” nedeniyle Ordu ilinde yayın yapan basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Bir otelde Başkan Enver Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltı programına; AK Parti Ordu İl Başkanı Av. Uğur Çelenk, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Birol Yılmaz, İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Çetin Oranlı, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Servet Güngör ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

SİZLER BENİM ARKADAŞIM, KARDEŞİMSİNİZ…

Kahvaltının hemen sonrasında bir konuşma yapan Başkan Enver Yılmaz, basının yaptığı her haberin kendileri için çok önemli olduğuna dikkat çekerek; “Öncelikli olarak Basın Bayramınızı kutluyorum. Bu haberlerin hazırlanıp servis edilmesi aşamasında, Büyükşehir Belediyesi’ni ilgilendiren konularda her basın mensubu bana çok rahat bir şekilde ulaşabilmektedir. İyi bilirler ki birçok arkadaşım, müsait olduğumda yapılacak haberlerle ilgili benimle bağlantı kurabiliyor ve benden bilgi alabiliyorlar. Sizler benim arkadaşım, kardeşimsiniz. Neredeyse her birinizin telefonu bende kayıtlıdır” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü birçok proje ile ilgili de basın mensuplarına güncel bilgiler veren Başkan Enver Yılmaz, özellikle son günlerde çıkan bazı haberlerin Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni direkt ilgilendiren haberler olmadığını ancak yatırımlar noktasında ilk akla gelenin de yine Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyledi.

Başkan Enver Yılmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

TEDES’LE KARADENİZ SAHİL YOLU ORDU’DA NEFES ALACAK…

TEDES’le ilgili gazetelerimizde muhtelif haberler oldu. Ben bu uygulamanın muhatabının biz değil, Emniyet Genel Müdürlüğü olduğunu resmi yazılı açıklama ile kamuoyuyla paylaştım. Şu anki ceza sistemi nasılsa, bu uygulamadaki ceza sisteminin de aynı olacağını ve yine emniyetteki polisler vasıtasıyla yapılacağını söylemiştim. Bu uygulamanın Ordu’ya faydasını söylemek gerekirse; Karadeniz sahil yolunun trafik sorununu hepimiz biliyoruz. Bu sistemle beraber akıllı kavşak dediğimiz kavşaklarda trafik akışı daha hızlı, dikkatli olacak ve Karadeniz sahil yolu Ordu’da nefes almış olacak.

ÇÖP SORUNUNA NEŞTER ATTIK, ARTIK SORUN OLMAKTAN ÇIKTI…

Durugöl’de otuz bir yıldır süregelen bir çöp sorunu vardı, biz artık bu sorunu ortadan kaldırdık ve oradaki vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırdık. Mesudiye ve Gölköy’ün de çöp sorununu halledip, bu havzada kimseye çöp sorunu yaşatmayacağız.

 yunus_emre-21-214x30044

 

RIHTIM PROJESİ’Nİ KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIZ…

Sosyal paylaşımcılık anlamında rıhtımın proje ihalesini başlattık. Bir aylık süre içinde bize sunulan avam projeyi kamuoyuyla paylaşıp, kamuoyunun da desteğini alarak beğendiğimiz projenin uygulamaya geçmesi için gerekli startı vereceğiz.

SAHİL ARTIK IŞIL IŞIL…

Sokakta görmüş olduğunuz çiçeklerin tamamını, bankları biz kendi tesislerimizde üretiyoruz. Sahilde yapmış olduğumuz ışıklandırma çalışmaları tam olarak bittiğinde umarım herkesi memnun edebiliriz. Işıklandırmalarda bizim milli rengimiz turkuazı tercih ettik fakat bu konuda tabi ki farklı fikirler de ortaya sunulabilir.

CANKURTARAN HİZMETİ BOĞULMALARIN ÖNÜNE GEÇTİ…

Yaklaşık yirmiye yakın bay bayan cankurtaran aldık. Büyükşehir’in mavi bayrak hinterlandı içinde göreve geldiğimizden beri yani 1.5 yıldır bir tane ölümle sonuçlanan boğulma yok. Daha önceleri kıyılarımızda neredeyse her gün boğulma haberi alırdık. Artık bu haberler gelmiyor. Her türlü teknik donanımla birlikte cankurtaranlı bölgeler, halkın huzur ve güven içinde denize gerdiği yerler oldu.

KADINLAR PLAJI İLK GÜNDEN DOLDU, TAŞTI…

Kadınlar plajını açtık, ilk günden dolup taştı. Ne gerek var diye tereddütü olanlara gitsinler, görsünler diyorum. Biraz eksiklerimiz var, onları da en kısa sürede tamamlayacağız. Bu sezona yetiştirmek suretiyle Fatsa ve Ünye’de de kadınlar plajı açacağız.

 

 img288ÇAMBAŞI KAYAK MERKEZİ’NİN MALİYETİ 37 MİLYON LİRA…

Çambaşı Kayak Tesislerimizi bu yıl açmayı planlıyoruz. Çambaşı Kayak Merkezi’nin bize şu ana kadar maliyeti tam 37 milyon lira. Ben bunu kamuoyu ile paylaşmakta bir sakınca görmemekle birlikte, kamuoyunun bilmesini istiyorum. Oradaki tesisler bittiğinde Çambaşı halkı da ekonomik anlamda bir kalkınma yaşayacaktır ve kayak sporu sempatisi ortaya çıkacaktır.

ÇİKOLATA PARK HİZMETE GİRECEK…

Havaalanı’ndan sonra Gülyalı’da ikinci eserimiz olacak Çikolata Parkı’ın yer tespitini yapıp inşaatına başladık. Çikolata Park, yaklaşık 7.5 milyonluk bir bütçeyle Gülyalı’ya farklı bir misyon yükleyecek.

ÇALIŞMALARIMIZDA HAVA MUHALEFETİ YAŞIYORUZ…

Bu seneki yol çalışmalarımızda tam 75 gün rötarlı gidiyoruz. Bunun gerekçesi %99 hava koşulları oldu. Geçtiğimiz yıl bu mevsimde Büyükşehir Belediyesi olarak 100 km asfalt dökmüşken, bu yıl 7 km asfalt döktük. Geldiğimizde Ordu ilinin %65’inin su problemi çözülmüşken, şu anda %85’tir. Hiçbir ilçemizde ve hiçbir beldemizde susuzluk sorunu yoktur. Büyük göllerimizin tamamında aşağı yukarı su sorunu çözülmüşken, bu konularda çalışmalarımız hala devam ediyor. İlçelerimizde; Ünye ve Fatsa’da da bu toplantıları yapmayı planlıyorum. Ramazan ayı münasebeti ile yoğun bir program geçirdik. 26 yerde, yaklaşık 75 bin kişiye iftar yemeği verdik. Geçen yıl bu sayı 60 bin kişiydi.

Kendisine yöneltilen tüm soruları cevaplayan ve önerileri de dinleyen Başkan Enver Yılmaz, konuşmasının ardından tüm basın mensuplarına çalışmalarında başarılar diledi.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-