eskort samsun

ÜNYENETHABER

ORDU SAHİLLERİ EMİN ELLERDE

ORDU SAHİLLERİ EMİN ELLERDE
24 Temmuz 2015 - 18:28

1_1600x1060

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü tarafından; Altınordu, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerinde bulunan plajlarda alınan tedbirlerle vatandaşlar deniz sezonunu sorunsuz bir şekilde geçirmeye devam ediyor.

Vatandaşların, su aktivitelerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmesi için tedbir alan İtfaiye Dairesi Başkanlığı cankurtaran ekipleri; haftanın 7 günü, sabah 10:00 ile akşam 18:30 saatleri arasında su kazaları engelleme hizmeti sunarak vatandaşların güvenli bir şekilde yaz sezonu geçirmesini sağlıyor.

   img288
JET SKİ VE ZODYAK BOTLU EKİPLER İLE ORDU SAHİLLERİ GÜVENDE…

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü’ne bağlı cankurtaran ekipleri mavi bayraklı plajlarda halka hizmet sunarken; Ünye, Fatsa, Perşembe ve Altınordu ilçelerinde görev yapan cankurtaran ekiplerine de denizden jet ski ve zodyak botlu cankurtaran ekipleri yardımcı oluyor.

Vatandaşların güvenilir bir şekilde serinleyebilmeleri ve su aktivitelerini yerine getirebilmeleri için oluşturulan hatlarda jet skiler ile sürekli olarak denetim yapan cankurtaranlar, tehlikeli durumlarda uyarılarda bulunarak vatandaşları güvenli hatta çekiyor.

Yetkililer belirlenen plajlar içerisinde ve saatler arasında vatandaşların su aktivitelerini gerçekleştirmesini vurgularken; plajlarda çeken akıntıya yönelik genel uyarı tabelaları asıldığını, ayrıca çeken akıntıya karşı da Su Kazaları Engelleme Merkezi cankurtaranlarının talimatlarına uyulmasının gerektiğini belirtti.

yunus_emre-21-214x30044VATANDAŞLAR HİZMETTEN ÇOK MEMNUN…

Karadeniz’de en çok mavi bayraklı plaja sahip olan ilimizde İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı Su Kazaları Engelleme Merkezi cankurtaranlarının çalışmaları neticesinde ise sezon başından itibaren 14 kurtarma olayı oldu. Önceki yıllara oranla plajlarda vakit geçirenlerin sayısında artış olduğu gözlemlenirken, vatandaşların ise sahillerde vakit geçirirken artık kendilerini güvende hissettiklerini; cankurtaran hizmetinin, olası facia ve trajedilerin büyük ölçüde önüne geçtiği dile getirildi. Bazı vatandaşlar, denize girip serinlerken ve sahilde eğlenceli vakitler geçirirken kendileri için her an teyakkuzda bekleyen cankurtaran ekiplerine minnettar olduklarını ve Büyükşehir’in böylesi ufak görünen hizmetleri bile uhdesinde barındırmasından dolayı memnun kaldıklarını söyledi.

HALKTAN VE GURBETÇİLERDEN ENVER YILMAZ’A TEŞEKKÜR…

Ordu’ya tatile geldiklerinde artık daha da rahat vakit geçirebileceklerini dile getiren bazı gurbetçi vatandaşlar; başta kadınlar plajı olmak üzere, ilin farklı noktalarında güvenli olarak hizmete sunulan imkânlardan dolayı, yapılan hizmetleri Ordu’ya kazandıran Başkan Enver Yılmaz’a, ekibine ve cankurtaranlık hizmetini sunan İtfaiye yetkililerine teşekkür etti.

 

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-